“Ormanlarımızı yakmayalım”

5
* Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz,  yaz ayılarında artan hava sıcaklı nedeniyle muhtemel orman yangınlarına karşı vatandaşları uyardı.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, hava sıcaklığının artması nedeniyle muhtemel orman yangınlarına karşı vatandaşları uyardı. Yavuz gazetemize yaptığı açıklamasında, yaz ayına girilmesinin ardından artan piknikçi sayısıyla orman yangını çıkma ihtimalinin de yükseldiğini söyledi. 
Orman yangınları açısından son derece hassas bir dönemin yaşandığını ifade eden Yavuz, kuruyan otların orman yangını açısından risk oluşturduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Orman yangınları açısından çok hassas bir döneme girdik. Hava sıcaklarının en yoğun olduğu bir yaz dönemi yaşıyoruz. Bugünlerde havanın ısınmasıyla birlikte orman yangını riskleri de arttı. Vatandaşlar, ekim ayına kadar yangın riskine karşı dikkatli olmalıdır. Riskli sahaların yakınında ve tarım alanlarında piknik yapmamalıdır. Ateşsiz pikniğin tercih edilmesi ve kontrollü olarak yakılan ateşin de mutlaka söndürülmesi gereklidir” dedi. 
Vatandaşları Orman Yangınları’na karşı duyarlı olmaya davet eden Yavuz, ormanlık alanda görülen yangınların 177 Orman Yangın İhbar Hattı aranarak bildirilmesi gerektiğini ifade etti. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here