“Onbinlerce lösemili ve kanserli çocuk kurban bağışlarınızı bekliyor”

13
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kırklareli İl Temsilcisi Seher Erçek yaptığı açıklamasında kurban bağışlarının LÖSEV’e yapılmasını isteyerek şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kırklareli İl Temsilcisi Seher Erçek yaptığı açıklamasında kurban bağışlarının LÖSEV’e yapılmasını isteyerek şunları kaydetti:
“ Çünkü LÖSANTE Lösemili Çocuklar Hastanesi’nde tam 13 senedir yüzlerce çocuğu tamamen ücretsiz tedavi ediyor. Çünkü Türkiye genelinde yoksulluk sınırındaki on binlerce lösemili ve kanserli aileyi; gıda, giysi, maddi ve sosyal yardımlarla hayata bağlıyor. Çünkü lösemili çocuklara parasız kolej eğitimi, annelerine ve iyileşen gençlere meslek edindirme kursları açıyor ve atölyelerinde istihdam ediyor. Çünkü 15 yıl gibi bir sürede; dünyanın ilk Lösemili Çocuklar Hastanesi LÖSANTE, LÖSEV Ana, İlk ve Orta Okulları, LÖSEV Köyü, LÖSEV Atölyeleri, LSV Dükkanları ve LÖSEV’le hayata bağlanan binlerce lösemili ve kanserli çocuk… Hepsi bu güne kadar LÖSEV’e yapılan bağış ve desteklerle mümkün oldu. Çünkü kanserle savaşıyor. LÖSEV Kanser Araştırma ve Gıda Analiz Laboratuvarlarında kanserin önlenebilmesi için bilimsel çalışmalar yapıyor. 
Kurban vasfına sahip kurbanlar vekalet verilerek dini esaslarla, noter huzurunda Banvit Et Tesisleri’nde kesiliyor. Kurban etlerinin bir kısmı hemen lösemili çocuk ve ailelerine dağıtılıyor. Kalanı emanete verilerek, yıl boyunca belirli periyotlarda yapılacak dağıtımlarda taze et ile takas ediliyor ve soğuk hava zinciri ile lösemili ve kanserli çocukların evlerine kadar gönderiliyor. Bu sayede 12 ay boyunca taze et ve ürünleri yiyebilen lösemili çocukların vücut direnci artıyor, savunma sistemi güçleniyor ve bu hastalıkla mücadelede daha güçlü oluyor.
Kurban Bayramı Bağışımı LÖSEV’e Nasıl Yapabilirim?
Tüm bankalardan havale ücreti ödemeden LÖSEV hesaplarına, PTT şubelerinden, elden nakit olarak, internet üzerinden ve telefonla kredi kartıyla, ayrıca paypal sistemiyle bağış yapılabilecek. Tüm bağış olanakları ile ilgili Vakfın internet sitesi olan www.losev.org.tr’den ayrıntılı bilgi alınabilir.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here