“OKU OKU BİTMİYOR, PARAMIZ YETMİYOR”

12

“OKU OKU BİTMİYOR, PARAMIZ YETMİYOR” DİYEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Üniversite senatosunun öğretim kalitesini artıracağı iddiasıyla öğrencilerin başarısız olduğu derslere ” devam zorunluluğu ” öğrencilerin tepkisine neden oldu.
Rektörlük önünde toplanan öğrenciler ellerinde Çakışan dersler uzayan seneler, Oku oku bitmiyor paramız yetmiyor.Aşk acısı da neymiş senin hiç dersin çakıştı mı.? gibi birbirinden ilginç slogan ve dövizlerle olayı protesto etti.
Öğrenciler adına basın açıklamasını üniversite öğrencilerinden Sebahat Çelik yaptı. Çelik konuşmasında; “Türkiye’de sadece dört yada beş üniversitede uygulanan bu sistemin, üniversitemizce uygulamaya alınması düşündürücüdür.Alınan bu karar öğrencileri mağdur edecektir.Burada amacımız sadece mağduriyetimizi ilgililere duyurmaktır.Ancak gerekli revizyon yapılmaması halinde her türlü protestolarımızı sürdüreceğiz.Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.
Alkış ve sloganlarla rektörlük önünde toplanan grup basın açıklamasından sonra olaysız bir şeklide dağıldı. Bu esnada polisin bazı öğrencilere kimlik sorgulaması yapması gözlerden kaçmadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here