“Öcalan asılırsa, terör bitecek”

17
Ulusal Parti (UP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 20 Temmuz 2010 Salı günü Kırklareli İstasyon Caddesi üzerinde Atatürk Stadyumu girişi karşısında saat 16.30’da “İdam Cezası Geri Gelsin, Apo Asılsın” pankartlarıyla imza kampanyası başlatıldı.

HABER MERKEZİ

UP İl Başkanı Şuuri Yaman terör olayları bir an önce sona ermesi için Abdullah Öcalan’ın asılması gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti:
“Türkiye’de terörün artmasında en büyük etken af cezasının kaldırılması, idamın kaldırılmasıdır. İdam kalktığından beri teröristler her geçen gün artan oranda arttırmışlardır. Abdullah Öcalan idam edilmiş olsaydı şuana kadar terör olayları ortadan kalkardı. Onun için idam cezasının tekrar geri getirilmesini terör suçlarında uygulanmasını istiyoruz. Bu amaçla kampanyayı açıyoruz ve Türkiye’nin çeşitli 22 illerinde bu kampanya sürdürülüyor. Bizde Kırklareli’de 4-5 gün süreyle halktan teröre olan tepkilerini, vatana sahip çıkmalarını, vatanın bölünmemesi için Abdullah Öcalan’ın asılmasını talep eden ölüm cezasının getirilmesini talep ediyorsunuz. Bu kampanyamızın özü budur ve partimizi tanıtmaktır. Kırklareli’de toplayacağımız imza sayısı bellidir zaten amacına ulaştığına inandığımız an 3 günde de bitirebiliriz, 4 günde de bitirebiliriz. Hedefimiz Türkiye çapında 5 milyon imzadır. Kırklareli’de diğer belde ve köylerde yapmayacağız. Ama ilçe ve belde teşkilatlarımızın olduğu yerlerde yapıyoruz. Biz Kırklareli’de yeni açılmış bir teşkilatız. İlçe teşkilatlarımız bulunmadığı için ilçelerde bu kampanyayı yürütmeyi düşünmüyoruz. Çalışmamızı Kırklareli Merkez’de sınırlı tutuyoruz. Standımızı İstasyon Caddesi üzerinde saat 16.00’a doğru açacağız ve gün batımına kadar açık tutacağız. İmza kampanyamızın Türkiye çapında ses getireceğine inanıyoruz. Türkiye çapında yaptığımız diğer kampanyalarımızda “Türkiye’ye sahip çık, şehidine sahip çık” broşürümüzü 10 gün içinde 2 milyon civarında dağıttığımızı biliyoruz.
Bir mana çıkartamıyoruz şehitlerimiz ölüyor, çocuklarımız ölüyor. Terörün adını tarif edemiyorlar ve bu bizi üzüyor. Bu yapılan vatana ihanettir. İnsanların öldürülmesi, katledilmesi, çocuklarımızın dershanelere giderken, dönerken öldürülmesi bizi çok üzüyor”
Başlatılan imza kampanyası için açılan stantta UP Kırklareli İl Yönetim Kurulu Üyeleri Özgür Akyol, Süheyda Yaman, Emin Akcan bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.