New Balance koşusunda Babaeskili Atletlerde yer aldı

11
HABER MERKEZİ
Büyükada Belediyesince düzenlenen “1. New Balance Büyükada Koşusu”, yoğun bir sporcu katılımı ile 11.2km’lik Büyüktur parkurunda gerçekleştirildi.
Babaeski meslek lisesi öğrencilerinden Nusret Korkut (1995 doğumlu)  1416 göğüs numarası ile yarıştığı koşuda birçok milli atleti geride bırakarak 0.45 dakikada  koşusunu tamamlamayı bildi.
Babaeski Belediyesi çalışanlarından (1977 doğumlu) Umut Işık Babaeski ve Meslek lisesi öğrencilerinden (1995 doğumlu)  Nusret Korkut 1416 göğüs numarası ile yarıştığı koşuda birçok milli atleti geride bırakarak 0.45 dakikada  koşusunu bitirmesini bildi. 
Emekli öğretmen Babaeski  TEMA gönüllüleri Başkanı Pınar  Alban (1967 doğumlu)  1624  göğüs numarası ile çıktığı parkuru  1.30 da tamamlama başarısını gösterirken  bitiş  koridoruna girdiğinde TEMA  logosunu göstererek TEMA için koştuğunu işaret etmesiyle büyük alkış ve takdir topladı
Büyükada Adalar Belediyesi yakınındaki Mehmet Bölük Parkı’nda başlayan ve aynı yerde sona eren koşuya 1837 sporcu iştirak etti. Erkeklerde ve kadınlarda 14 yaş kategorisinde yapılan koşuda toplam 1258 sporcu bitiş çizgisine ulaştı.
Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından sporcuların ilgi gösterdiği koşu sonunda erkeklerde 34:44 ile Kenyalı atlet Moses Too birinci, 35:18 ile Etiyopyalı sporcu Fetene Alemu Regasa ikinci, Beştelsiz Spor’dan Aykut Taşdemir 37:02 ile üçüncü oldu.
Kadınlarda ise Senem Çağlan 41:50’lik derecesiyle ilk sırada yer alırken, Başkent Gençler ve Masterlar Kulübü’nden Yeliz Ay Yıldız 49:09 ile ikinci oldu. İstanbul Üniversitesi’nden Esra Şanal da 50:51’lik derecesiyle yarışı üçüncü sırada tamamladı.
Kadınlarda ve erkeklerde kürsüde yer alan sporculara madalyalarını ve ödüllerini Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım, Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu, Başkan Yardımcıları Mürsel Ayrancı ve Raffi Herman Araks, TAF Genel Sekreteri Nihat Doker ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Haluk İyidoğan verdi.
Yarışı ilk üç sırada tamamlayan sporculara verilen ödüller ise şöyle:
Kadınlar ve Erkekler 1.’si: Birer adet tam altın ve New Balance Ayakkabı
Kadınlar ve Erkekler 2.’si: Birer adet yarım altın ve New Balance Ayakkabı
Kadınlar ve Erkekler 3.’sü: Birer adet çeyrek altın ve New Balance Ayakkabı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here