Ne zaman yıkılacak?

7
1975 yılından beri Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Dereüstü Sokak’ta bulunan 3 katlı binada hizmet veren Kırklareli İl Halk Kütüphanesi…
HABER MERKEZİ
1975 yılından beri Kırklareli merkez ilçe Karakaş Mahallesi Dereüstü Sokak’ta bulunan 3 katlı binada hizmet veren Kırklareli İl Halk Kütüphanesi için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Kırklareli Belediye Başkanlığınca riskli yapı gurubunda yer alması nedeniyle yıkım kararı verilmişti. Yıkım kararın ardından Kütüphane Kapan Camii Karşısı Karacaibrahim Mahallesi Kurtuluş Caddesi No 8’de hizmet vermeye başladı.  Kütüphane’nin Yeni hizmet binasında taşınmasının ardından eski kütüphane binası durumu vatandaşlar tarafından ise merak edilmeye başlandı. 
Kütüphane’nin taşınması ile birlikte binanın ne zaman yıkımın gerçekleşeceği ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Eski kütüphane yerinin Kırklareli için bir sembol haline geldiğini, birçok insan bu kütüphane’den yararlandığını söyleyen vatandaşlar Kütüphanenin bir an önce yıkılıp tekrar eski yerine taşınmasını istiyor. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here