MYK Kararı ile görevden alınan Vecdi Gündoğdu, delegelerin oyları ile tekrardan Başkan oldu

20
CHP’ye her şeye rağmen Gündoğdu
* 256 Oy alarak CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu; “Bu seçim demokratik bir yarıştı. Şimdi parti içi yarışları bir kenara bırakarak 2014 yılında Kırklareli’de belediyeleri nasıl kazanacağız. Bunun hesaplarını yapacağız” dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkalığı Kongresi 3 Haziran 2012 Pazar günü saat 12.00’da Show Düğün Salonu’nda yapıldı.
İl Kongresi’nin açılış konuşmasını yapan CHP Kırklareli İl Başkanı İhsan Kazan; “Kongremizin ilimize Türkiye’ye ve CHP’ye başarılar getirmesini diliyorum” dedi.
Divan Başkanlığı’na CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Divan Üyeliği’ne ise Necati Döner ve İsmail Kolcular seçildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam eden kongrede, bir konuşma yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer; “CHP’nin iktidar yürüyüşünü Tekirdağ’da, Edirne’de ve şimdide Kırklareli’de başlattık. Bizler Trakyalı CHP’liler olarak AKP’nin iktidarına önümüzdeki seçimlerde dur diyeceğiz” şeklinde konuştu.
Yüceer’in ardından bazı sendika başkanları, temsilcileri, Milletvekilleri ve İl Başkanlığı’na aday olan Aydın Karakoç ile Vecdi Gündoğdu seçim konuşması yaptı.
Konuşmaların akabinde 463 delege sandık başına gitti. 4 oy geçersiz sayılırken, 256 delegenin oyunu alan Vecdi Gündoğdu yeniden İl Başkanlığı’na seçildi. Seçimde İl başkan Adayı olan Aydın Karakoç da 203 oy aldı. 
MYK Kararı ile görevden alınan ve delegelerin oyları ile yeniden CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu’nun listesi şu isimlerden oluştu:
*Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Cengiz Akcan, Necati Apak, Emrah Arslan, Fettah Aygün, Adnan Balta, Elmas Büyükdere, Erdoğan Delioğlu, Serdar Dündar, Yasemin Ertaş, İlhami Girgin, Tuncay Gökçe, Yüksel İbrikçi, Gökçe Kanal, Elif Karaçam Güne, Ayfer Sevil, Zafer Şirin, Özge Yenerel, Ahmet Yurttaş, Berk Zağra, Recep Zengin 
*Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Namık Kemal Çoban, Asım Bilister, Cumhur Göçek, Mesut Keskin, Tuncay Şenol, İzzet Kaymaz, Ediz Engin, Ekrem Eker, Aysun Vardar, Türkan Alpagut, Serkan Metin, Gülüzar Akkaş, Seda Düzyol, Savaş Kahveci, Vedat Sakallı, İpek Karagözsoy, Gökhan Uyanık,  Hülya Işık, Bayram Batu, Tamer Çelebi
*Disiplin Kurulu Asil Üyeleri: Nükhet Aşkın, Sadık Bayrak, Fedai Emer, Tahsin Gencay,  Meryem Gider, Devrim Gündüz, Metin Kızılarslan, Şebnem Özgen, Hamit Son
* Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: Hasan Özkan, Kadri Atik, Nejat Kuruoğlu, Münür Yıldızer, Gülçin Aral
*Kurultay Delegeleri: Elmas Büyükdere, Mustafa Cingöz, Gülay Erel, Hasan Ali Eren, Emin Halebak, Okay Şeran. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here