“Mutlaka desteklenmeli”

8
* Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül; Romanların Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Sahaları’nda daha iyi hizmet almaları için arabulucular istihdam edileceğini belirterek; “Yerinde ve yararlı bir yasa olur. Bekliyoruz. Mutlaka desteklenmesi gereken bir proje.” dedi.
HABER MERKEZİ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, bu yıl uygulamaya geçecek olan “Romanların Yoğun Olarak Yaşadığı Yerlerde Sosyal İçermenin Desteklenmesi” Projesi için çalışmaları başlattı. Roman vatandaşlara yönelik olarak, sosyal koruma ile Eğitim, Sağlık ve İstihdamı birleştirecek Proje’nin Merkezi Ankara olacak. 2 yıl sürecek Proje; Adana, Balıkesir, Hatay, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Manisa, Mersin ve Tekirdağ’da da uygulanacak.
* “Proje mutlaka desteklenmeli”
Uygulamayla geçirilecek olan proje ile ilgili olarak olumlu görüşleri bulunduğunu belirten Babaeski Roman Derneği Başkanı İbrahim Zünbül, Zortul Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Şenol Goncagül’e, projenin mutlaka desteklenmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Yoksullukla karşı karşıya olan dezavantajlı kişileri ve Romanların yoğun olarak bulunduğu gecekondu bölgelerinde yaşayan vatandaşları hedef alan proje çerçevesinde 20 adet “Sosyal Hizmet Koordinasyon Birimi” (SHKB) adı altında çalışma grupları oluşturulacak. Bu grupların her biri için bir yerel sosyal hizmetler koordinatörü ve her bir grup için bir Roman Arabulucu Proje boyunca istihdam edilecek. Bu 20 Roman arabulucu, kamu kurumlan, STK’lar, paydaşlar ve toplum arasındaki iletişim ve diyalogu sağlayacak. Kırklareli’nde, uygulama alanında oluşunu memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here