Müsteşar Muhittin Kahveci; “Türkiye’yi başarılı görüyorum”

8
* Makedonya Cumhuriyeti Emek ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Kahveci ve heyeti, Kırklareli’de bir takım ziyaretlerde bulundu.
HABER MERKEZİ
Makedonya Cumhuriyeti Emek ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Muhittin Kahveci ve Makedonya Toplulukların Haklarını Gerçekleştirme Ajansı Müdürü Dr. Yusuf Hasani, Kırklareli’de öncelikli olarak 05 Nisan 2012 Perşembe günü Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’ı makamında ziyaret etti.
Kahveci ve Hasani, Vali Yaman’ın ardından, Belediye, Kırklareli Üniversitesi, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mihriban Arslan Büyük’ü, Kırklareli Dr. Fuat Umay Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu ile Huzurevi’ni ziyaret etti.
Kırklareli ile Makedonya Cumhuriyeti arasında ticari, yatırım, sosyal ve kültürel ilişkilerin gelişmesi maksadıyla Kırklareli’ne geldiğini ifade eden Makedonya Cumhuriyeti Emek ve Sosyal Politikalar Müsteşarı Muhittin Kahveci;
“Yakın bir zamanda her 2 ülke arasında projeler yapacağız. Kırklareli’de yapılan hizmetleri ve projeleri yerinde görmek istedik.  Türkiye’de yapılan projelerin nasıl uygulandığını başarı oranlarını yerinde görüyoruz. Makedonya küçük bir ülke, fakat tecrübeli bir ülke. Türkiye’deki uygulamalardan da bazı şeyler öğrenmek, eksik olan bilgileri paylaşmak için buradayız. Türkiye’yi başarılı görüyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here