Mustafa Dalcalı İlköğretim 23 Nisan’ı kutladı

19
Kırklareli Merkez İlçe Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu 23 Nisan Eğlence törenini gerçekleştirdi

* HABER MERKEZ
Kırklareli Merkez İlçe Mustafa Dalcalı İlköğretim Okulu 23 Nisan eğlencesini 30 Nisan 2010 saat 13.00’te yaptı. Düzenlenen programın sunuculuğunu 6/A sınıfından Emre Uysal ve 7/A sınıfından Sema Yılmaz üstlendi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından Okulu Müdürü Bünyamin Çetin yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Her canlının nasıl bir yetişme tohumu vardır, önce tohum toprağa atılır sonrasında büyürse (TBBM) Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı da Cumhuriyetimizin kurulması büyümesi anlamındadır. Yani Cumhuriyetimizin kuruluşu Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılmasıyla başlamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisini açan ve sonrasında cumhuriyetimizin doğmasında vezirlik eden büyük Önder Atatürk bu günü siz çocuklara bayram olarak hediye etmiştir. Bizlerde her 23 Nisan gibi hemen arkasından bayram yapıyoruz bayramınız tekrar herkeze kutlu olsun diyor ve iyi eğlenceler diyorum.”
Okulu Müdürü Bünyamin Çetin’in konuşmasının ardından okul öğrencileri 6/A sınıfı öğrencileri “23 Nisan” adlı şiiri okudular. Ardından ana sınıfı öğrencileri müzikli gösterilerini sergilediler. 2/A sınıfı öğrencileri “Biz Türk Çocuklarından Atatürk” adlı şiiri seslendirdiler. 1/A sınıfının oynadığı gelin ve damat halayı izleyenlerden alkış aldı.. 2/B sınıfı öğrencileri “23 Nisan” şiiri okudular. 5/B sınıfı öğrencileri “Bum bum” adlı müzikli dans gösterisini sundular. 2/B sınıfı öğrencileri  “Desperado” adlı müzikli dans gösterisi, Atiye’nin “Deli ya” adlı şarkısı ile birlikte 3/B sınıfı öğrencilerinin Tango gösterisi, 2/B sınıfı öğrencilerinin “Çılgın  Dersane “adlı müzikli gösterisi, 3/A sınıfı öğrencilerinin Roman Havası müzikli dans gösterisi ve Halk oyunları ekibinin oynadığı oyun ile  kutlamalar  sona erdi.(mçt)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here