Müftü Bayrak; “Umreye götürüyoruz diyen her firmaya güvenmemeli”

20
* Kırklareli Müftüsü Bayrak; "Yetkisi olmadığı halde vatandaşları umreye götürme vaadiyle ortaya çıkan firmalar olabilir. Vatandaşlarımızın bu tür firmalara dikkat etmesi gerekiyor" dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak, vatandaşları yetkisi olmadığı halde umreye götürme vaadinde bulunan firmalara karşı uyardı. Bayrak yaptığı açıklamasında, umreye gidecek vatandaşların anlaşmadan önce turizm firmalarını iyi araştırması gerektiğini söyledi.
Umre ve hac ziyaretleri için vatandaşların öncelikli olarak Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı firmaları seçmesinin önemine değinen Bayrak, şöyle konuştu:
"Gerek hac gerekse umre konusunda vatandaşlarımıza öncelikle hizmet veren Diyanet İşleri Başkanlığımızdır. Bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığımız ile hareket eden vatandaşlarımız mağdur olmamıştır, yolda kalmamıştır, havaalanlarından geriye dönmemiştir."
Bayrak, vatandaşların umre öncesinde Diyanet İşleri Başkanlığından onaylı firmaları araştırmasını istedi. Yetkisi olmadığı halde umreye götürme vaadinde bulunan firmalar olabileceğini aktaran Bayrak, şöyle konuştu:
"Yetkisi olmadığı halde vatandaşları umreye götürme vaadiyle ortaya çıkan firmalar olabilir. Vatandaşlarımızın bu tür firmalara dikkat etmesi gerekiyor. Seyahat acentelerinin yetkisinin olup olmadığı iyi araştırılmalıdır. Vatandaşlarımız mağdur olmamak için ‘Umreye götürüyoruz’ diyen her firmayı dikkate almamalı. Bu konuda müftülüklerden bilgi alınabilir."
Bayrak, umre kayıtlarının devam ettiğini kaydetti. (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here