Motosikletçiler sükunete davet etti

21
Motosikletçiler sükunete davet etti

Kırklareli Motosiklet Kullanıcıları Derneği gerçekleştirdiği şehir turu ve basın açıklaması ile ülkeyi sükunete davet etti. Kırklareli Merkez Ilçenin ana cadde ve sokaklarında dernek üyeleri tarafından 19 Aralık Cumartesü günü saat 14:00’da başlayan tur esnasında motorsikletçiler, şanlı bayrağımızın yanı sıra, “Hepimiz Mehmetçiğiz”, “Bu vatan bizim hepimizin”, “Kahrolsun PKK Terörü” ve “Vatan bir bütündür bölünemez” pankartları ile Kırklarelililer’i selamladı.  Il Emniyet Müdürlüğü’ne ait trafik aracının eskortluğunda gerçekleşen turda soğuk havaya rağmen ana arterler gezildi. Yapılan şehir turunun ardından Kırklareli Merkez Ilçe Dingiloğlu Parkı önünde yine dernek tarafından “Türkiye’ye Sükunet” konulu basın açıklaması yapıldı.

Kırklareli Motosiklet Kullanıcıları Derneği Başkanı Şenol Uçan tarafından yapılan basın açıklamasında şunlar kaydedildi; ”Sözlerime ‘Ey yüce Türk Milleti’ diyerek başlarken herkese Kırklareli’nden selam ve saygılar sunarım. Değerli Türk Milleti! Şu yakın zaman içinde herkesin bildiği gibi ülkemizde bir açılım başlatıldı. Aslında akıllı insanların, toplumların böyle hareket ederek aynı ülkede yaşayan bireylere bu üzüntüyü yaşatmalarını hiç kimse tasvip etmez.  Kıymetli Türk halkı. Değerli milletimiz. Bizim ülkemizde büyük önder Atatürk Cumhuriyeti kurduğundan bugüne kadar açılım gerektiren bir durum olmamıştı. Yani Türk-Kürt ayrımı yapılmadı. Her vatandaşa bütün olanaklar sağlandı. Oysa şimdi anlayamadığımız bu olaylar niye?

Efendiler herkes şunu bilmeli ki; bizler bu değerli ülkeye ne verdiysek onu almalıyız. Ülke vatandaşları olarak birimizin derdi hepimizin, yine bizlerin sevinci de hepimizin olması gerek. Oysa kendi kendimize sorar olduk."Ne oldu bize böyle?" Diyerek sözlerime son verirken, bu yüce milletin huzurunda saygılarımla eğilir, bu yüce milletin birbirine üzüntüyü tekrar yaşatmamasını dilerim. Bizlere bu toplantıda katkı sağlayan mülki amirlerimize ve personellerine de teşekkür ederiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here