Mobil Buz Pisti’ne ilgi büyüktü

23
* Gençlik ve Spor bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilen “Buz Patenine Davet” Projesi kapsamında 8 ili gezen mobil Buz Pisti’nin 2 günlük durağı Kırklareli oldu.

HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun ortaklaşa düzenledikleri Mobil Buz Pisti’ne Kırklarelililer yoğun ilgi gösterdi.
Kırklareli Spor Salonu yanında bulunan Açık Hava Basketbol Sahası’na kurulması planlanan Mobil Buz Pisti havanın yağışlı olmasından dolayı Kırklareli Kapalı Spor Salonu’na kuruldu. 2014 yılı faaliyet programı çerçevesinde İl, İlçe ve Köylerdeki Ortaokul son sınıf ve lise öğrenci gruplarının katılımı ile 6-7 Mart 2014 günleri arasında saat 10.00-22.00 saatleri arasında Kırklareli Spor Salonu’nda kurulan Mobil Buz Pisti Kırklarelililere güzel dakikalar yaşattı. Gençlik ve Spor bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilen “Buz Patenine Davet” Projesi kapsamında 8 ili gezen Mobil Buz Pisti’nin 2 günlük durağı Kırklareli oldu.
* Ayakta durmakta zorlandılar
Hayatında ilk defa paten ile kayma fırsatı bulan öğrenciler buna rağmen çok keyif aldıklarını ifade ederek, “İlk kez buz pateni yapıyoruz. Başlarda ayakta durmakta zorlandık hocalarımız bize piste nasıl davranacağımız konusunda ilk önce bilgilendirdiler daha sonra hocaların bize öğrettiklerini yapmaya başladık ve şimdi patenle kaymanın keyfini yaşamaya başladık. Burası imkanı olmayan ve gidemeyenler için güzel bir fırsat oldu” dedi. İki gün akşam saatlerine kadar açık olacak piste ücretsiz paten eğitimi de verilecek.
* Mobil Buz Pisti’ne ilgi büyüktü
Kırklareli’ne ilk defa kurulan Mobil Buz Pistine ilginin büyük olduğunu ifaden eden Kırklareli Gençlik Spor İl Müdürü Taner Özgüven şunları kaydetti;
“Paten Buz pistinin gençlerimize sevdirilmesi, tanıtılması ve Buz Pistinin olmadığı yelerde tanıtalım sevdirelim düşüncesiyle böyle bir proje gerçekleştirildi. Bazı ilerimizde kısa süreli tanıtım amaçla gençlerimizin şuur altına yerleştirmek amacıyla bu proje gerçekleştiriliyor. Edirne’de iki gün yapıldı Tekirdağ’da iki gün yapıldı, Kırklareli’nde de iki gün yapılacak. Açık alanımız mevcut ancak hava şartları müsait olmadığı için içeriye kuruldu. Mobil Buz Pisti’ne ilgi büyüktü buda bizi çok mutlu etti.”
Kırklareli merkezde ilk defa kurulan Mobil Buz Pisti’nde Spor Genel Müdürlüğü Kış Sporları Buz Pateni Projesi tanıtımı yapılacak. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here