Minik zeybekler göz kamaştırdı

21
Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu öğrencileri 23 Nisan dolayısı ile hazırladıkları gösterilerini yağışlı havaya rağmen büyük bir ustalıkla sergilediler.
HABER MERKEZİ
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1920’de Türk Milleti’nin bağımsızlığı yolunda attığı ilk adım olan Türkiye Büyük Millet Meclisi açılışının 91. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile 27 Nisan 2011 Çarşamba günü Kırklareli Fahri Kasapoğlu İlköğretim Okulu’nda bir kutlama programı tertip edildi.
Okul öğretmenleri, öğrenciler ve öğrenci velilerinin katıldığı program havanın yağışlı olması nedeni ile biraz geç başladı. Program öncesinde Okul Aile Birliği yararına kermes açılışı yapıldı. Kermese ilgi gösteren veliler kermeste satılan lokma ve tatlılardan aldılar.
Programda ilk olarak 1-A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı halk oyunu gösterisi sergilendi. Ardından ´Zeybeklerimiz` diye sahneye davet edilen zeybek ekibi sahne alarak Muğla ve Aydın yöresinden halk oyunu gösterisi sergilediler. Veliler Zeybek ekibinin gösterisini hayranlık içerisinde izledi. Zeybek ekibi, sergiledikleri gösteri sonunda büyük alkış aldı. Programın devamında Anaokulu A sınıfı öğrencileri, hazırladıkları ´Türkiye’min Dört Yanında` isimli gösterilerini sergilediler.
Gerçekleşen programda sırasıyla; 1. sınıf folklor ekibi Adana yöresi oyunları ve potporisi, Anaokulu B sınıfı ponponlu dans gösterisi, 4. sınıf folklor ekibi Kırklareli yöresi oyunları, Anaokulu A sınıfı ´Bu Benim Partim`isimli gösteri, Kız folklor ekibi Adana yöresi halk oyunları gösterisi, Anaokulu B sınıfı ´Anadolu Şarkısıyla` isimli gösteri, 3. sınıf folklor ekibi Kırklareli Yöresi halk oyunları gösterisi, 8-A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Kına Gecesi” isimli gösterisi ile okulun folklor ekibi halk oyunları gösterisi sergilendi.
Programın en çok beğenilen bir diğer gösterisi de 8-A sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Kına Gecesi” isimli gösterisi oldu. Öğrencilerin gerçeği aratmayacak şekilde gösterdikleri performans karşısında izleyenler gösteri sonunda öğrencileri alkış yağmuruna tuttular. Program okulun folklor ekibinin gerçekleştirdiği halk oyunları gösterisi ardından son buldu. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here