Minik piyanistler yeteneklerini konuşturdu

15

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Mart ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 25 Mart 2011 Cuma günü Trakya Oda Orkestrası tarafından bir Klasik Müzik konseri düzenlendi. Saat 20.30’da Rektörlük Kültür Merkezi Salonu’nda verilen konsere Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur ile çok sayıda müzik sever katıldı.
Konserin ilk bölümünde geceye konuk olarak katılan Neşe Buzol Eğitim Merkezi Müzik Bölümü öğrencileri konser öncesinde bir piyano dinletisi gerçekleştirdiler.
İlk olarak sahneye Neşe Buzol Eğitim Merkezi Müzik Bölümü öğrencisi piyanist Öykü Üzer çıktı. Canlı bir performans sergileyen Öykü Üzer “Bahar Yağmuru, Sensiz Yıllar, Nazende Sevgilim, Tuna Dalgaları, Saraydan Kız Kaçırma ve Türk Marşı” eserlerini büyük bir ustalık ile notalara döktü.
Yine Neşe Buzol Eğitim Merkezi Müzik Bölümü öğrencisi olan piyanist Selin Çıngar sahne alarak yabancı ve ünlü eserler olan “Romance, Furelise, My Heart Will Go On ve Amelie ile Ayışığı Sanatı” eserlerine hayat verdi.
Daha sonra Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur sahneye çıkarak konuk piyanistler Öykü Üzer, Selin Çingar ve öğrencilerin Müzik Öğretmeni Gamze Pekkan’a teşekkür ederek kendilerine bir buket çiçek takdim etti. “Ne mutlu bu küçük geleceğin yıldızlarını yetiştiren anne ve babalara,  ne mutlu sayın eğitmenlerimize, ne mutlu Neşe Buzol Eğitim Merkezi’ne, en önemlisi ne mutlu bizlere” şeklinde konuşan Başkan Yardımcısı Başkur öğrencilere alkış istedi ve kendilerini tebrik etti.
Konserin ikinci bölümünde Trakya Oda Orkestrası sahne aldı. Quartet programı ile sahneye çıkan orkestra üyeleri “Johann Pachalbel – Canon und Gigue, Johannes Brahms – Macar Dansı No 5, Gabriel Faure – Pavene, L. Webern – Cats Süit, J.S. Bach BWV 1068 – Air” eserlerine hayat verdi. (cs)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.