Minik öğrencilerden anlamlı kutlama

20
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen kutlama etkinlikleri okullarda hala devam ediyor.

HABER MERKEZİ
Bu kapsamda Ahmet Mithat İlköğretim Okulu 29 Nisan 2010 Perşembe Günü saat 12.00’de okul bahçesinde bir kutlama programı hazırladılar. Programa Okul Müdürü Cevdet Ağca’nın yanı sıra okulun müdür yardımcıları, öğretmenleri ve velileri katılım gösterdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Okul Müdürü Cevdet Ağca kısa bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Konuşmasında katılan herkese teşekkürlerini sunarken herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı ve sözü bugünde asıl söz sahibi olan çocuklara bırakırken, ilimizde düzenlenen puanlı atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere belgelerini takdim etti. Konuşmanın ardından ilk olarak Anasınıfı C Şubesi’nin sundukları gösteri büyük alkış aldı. Bu güzel gösterinin hemen ardından ise 3/B sınıfındaki öğrenciler hazırladıkları gösterilerini izleyenlerle paylaştılar. Sınıfların karışık olarak sundukları gösteriler izleyenlerden büyük alkış alırken sahne bir saniye bile boş kalmadı. Anasınıfı B Şubesi’nin gösterisi de ilgi görenler arasındaydı. Yaşlarının küçük olmasına rağmen büyük işler yapan minikler beğeniyle izlendi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan programda Anasınıfı A Şubesi sahnedeki yerlerini alarak gösterilerini en iyi şekilde sundular. İzlemeye gelen velilerin alkışları eşliğinde gösterilerini sunan minikler büyük beğeni topladılar. Program sırasıyla şu şeklide devam etti.
3/A Sınıfı öğrencileri kaşık ritm gösterisi, 1/A Sınıfı öğrencilerinden İlayda Kanık ve Yaren Tomruk şiirlerini okudular. Ardından ise Karagöz ve Öğretmen oyunu sahnelendi. Akabinde 1/B Sınıfı müzikli gösteri yaptılar. 2/B Sınıfı hazırladıkları orotoryoyu izleyenlerle paylaştılar. Ardından 4/A Sınıfı öğrencileri müzikli gösterilerini sundular. 2/A Sınıfı’nın flüt gösterisi büyük alkış aldı. Büyük bir kalabalık tarafından izlenen Anasınıfı öğrencileri palyaço ve şirinler gösterisi büyük alkış aldı. Renkli palyaço kıyafetleriyle, renkli görüntüler oluşturdular. Bu güzel gösterinin hemen ardından ise 5/A ve 5/B Sınıfı öğrencileri müzikli gösterilerini sundular. 4/B Sınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları yumurta ve balon gösterisinin ardından 1/B Sınıfı öğrencileri tekvando gösterisini izleyenlerle paylaştılar. Daha sonra 5/A ve 5/B sınıfı müzikli gösterilerini sahnelediler. Son olarak okulun folklor ekibi davul zurna eşliğinde halk oyunlarını sundular. (h.s.)
  
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here