Milli Sporcu Dizman’dan bir başarı daha

38
Babaeskispor’un Duahtlon Dalı’nda yarışan Milli Sporcusu Fırat Dizman, Sivas’ta düzenlenen “Türkiye Duahtlon Şampiyonası”nda 2’nci oldu.


HABER MERKEZİ
Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde başlayan yarışmalarda önce sporcular kategorilerine göre koşu, sonra bisiklet son olarak da koşu yarışmasıyla Duahtlon Yarışı’nı tamamladılar.
Yapılan Şampiyonaya Kırklareli’ni temsilen ferdi olarak katılan Babaeskispor’un Milli Sporcusu Fırat Dizman,  yaklaşık 1400 metre rakımda, sıcak ve yokuşlu zorlu parkura rağmen bir başarıya daha imza attı.
Düzenlenen yarışma kısa koşu mesafe olup, 5000 mt koşu, 20000 mt bisiklet ve 2500 mt koşu şeklinde yapıldı.
İki hafta önce Yalova İlinde yapılan müsabakalarda bisikletinin lastiği patlaması sonucu yarış dışı kalan Milli Sporcu Fırat Dizman, Sivas’ta elde ettiği başarının kendisini tekrar motive ettiğini söyledi.
Milli Sporcu Dizman, bu hafta sonu çok fazla katılımın beklendiği Sapanca’da yapılacak olan Triahton yarışmasına da katılacağını belirterek, bu bilinmeyen spor dalını İlimizdeki kamuoyuna tanıtan Görünüm Gazetesi çalışanlarına teşekkür etti.
Dizman, ayrıca sponsorları, Dr. Nezir Korkmaz’a ve Lüleburgaz Ezgi Resort Otelin sağladığı havuz imkânlarına çok teşekkür ederek, esas görevi spora destek olanlardan da bir destek göremediği için üzüldüğünü belirterek, şunları kaydetti:
“Az bir destekle çok daha iyi zaman ve derecelere imza atabilirim. Benim için en önemli konu Babaeski İlçesinde havuz olmaması, antrenman partneri yokluğu, antrenman zamanı ve maddiyat olmasına karşın, gönül desteğinin olmamasıdır”  (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.