MHP’li bayanlar gönüllerince eğlendiler

14
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlenen geceye katılan bayanlar gönüllerince eğlendiler.


HABER MERKEZİ
“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Kadın Kolları tarafından 8 Mart 2011 Salı günü saat 20.00’de Paşa Cafe’de gece düzenlendi. Programa gelenler kapıda karanfillerle karşılandı. Geceye katılan bayanlar gönüllerince eğlenerek, kendilerine özel bu günün tadını çıkardılar.
MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’ın Kadınlar Günü dolayısıyla gönderdiği mesajın okunmasının ardından MHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü en içten dileklerimle kutlar sağlık, huzur ve başarı getirmesini Allah’tan dilerim. Bu özel günde bizlerle olduğunuz için sizlere teşekkür ederiz.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımızın üstendikleri misyonu yaşatma görevini ülkemizin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir zaman fedakârlıktan çekinmeden yerine getirmiş modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.
Biz müminler için en güzel örnek sevgili Peygamberimizdir. O hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş bırakın dövmeyi hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış, hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin gösterdiği bu tavır hepimiz için örnek olmalıdır.
Biz kadınlara karşı şiddet en yaygın, ancak en az cezalandırılan suçtur. Kadınlara yönelik şiddet tüm dünyada konumları ne olursa olsun bütün kadıların maruz kaldığı çok ciddi ortak problemdir. Şiddet yanlısı olanlar ve buna pirim verenlerce eşitlik talebinin ayrılık talebi olmadığı anlaşılmamakta veya anlaşılmak istenmemektedir.
Eşitlikten kastedilen kadın-erkek tüm yurttaşların temel hak ve özgürlüklerden eşit bir şekilde yararlanmasıdır. Bugünkü iktidar Kadınların Fıtratı açıklamasıyla kadınların haklarını ve hareket alanlarını din çerçevesinde kısıtlamaktadır. Ayrıca şiddet gören kadınlar ve çocuklara sığınaklardım sağlama görevini tam olarak yerine getirememektedir. Kadınlarımız iyiliksever insanların insafına terk edilmiştir.
Bu tespit ve sorumluluk duygusu ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin kadına karşı her türlü ayrımcılık ve şiddeti önleme konusunda Milli, Manevi ve Evrensel değerlerle kadınımızın yanındadır. Bu kutsal davamızda beraber İnşallah tek başına Milliyetçi Hareket Partisi iktidara gelecektir. Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah’a emanet olun.”
Konuşmanın ardından 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde Milletvekili olmak için aday adaylıklarını açıklayanların isimleri okundu. Geceye katılan aday adaylarından Cemal Terzi ve Şükrü Karademir günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yaparak kendilerini tanıttılar. MHP Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Nedime Tutar 2 yıldan beridir kendisi ile birlikte canla başla düzenlenen etkinliklere katılan Kadın kolları Üyeleri’ni sahneye davet ederek tanıtarak onlara desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Geceye katılan bayanlar canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here