MHP’den, Büyük Kurutay’a davet

12
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Hakan Aytaç Kaya, MHP’nin Ankara’da 08 Kasım’da yapılacak olan “Sonsuza Kadar ‘Var ol’ Türkiye” 9. Olağan Büyük Kurultayı’na davet etti.

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Hakan Aytaç Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 08 Kasım 2009 Pazar günü Ankara’da 9. Olağan Büyük Kurultayı’nı gerçekleştireceğini belirtti. Kaya yapılacak olan “Sonsuza Kadar ‘Var ol’ Türkiye” 9. Olağan Büyük Kurultayı, yurdun her yöresinde yapılacak olan “Bin Yıllık Kardeşliği ‘Yaşa’ ve ‘Yaşat’ ” açık hava toplantılarına davet ederek şunları kaydetti:
“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86. yılına ulaştığımız bu günlerde ülkemiz yine karanlık bir sürecin bütün sancılarını yaşamaktadır. Sevr’de yarım kalarak kapanmamış tarihi emellerin Lozan’la hesaplaşması sürmektedir. Türk Milleti, birliğine, varlığına ve geleceğine yönelik ayrışma ve bölünme tehdidi altındadır. Bin yılda yoğrulmuş kardeşlik duyguları hükümet eliyle köreltilmek istenmektedir. Vatan, bayrak, millet, şehadet, gazilik gibi bütün kutsallar tahrip edilmektedir. Böylesi bir vahim gidişin sonu kargaşa, çatışma, parçalanma ve yok oluştur. Milletimiz, dün emperyalizmin biçtiği kefeni akıl, iman, cesaret, kardeşlik ve süngü ile yırtmıştır.
Bugün de küresel projelere teslim olmuş yönetimin sürüklediği uçurumun kenarından mutlaka dönecektir.
Yine tarihe damgasını vuracak, değerlerine, birliğine, varlığına ve geleceğine yönelik dayatmaları mutlaka reddedecektir.
Türk milletinin asla hak etmediği dayatma ve aşağılanmadan kurtulmasının yegane çözüm yolu budur.
Son günlerde yurdumuzun her yerinden yükselen şuur ve heyecan bu uyanışın müjdesini vermektedir.
Şimdi vatana, bayrağa, millete ve bunlar uğruna kendini feda eden evlatlarımıza sahip çıkma ve bu duruşu gösterme zamanıdır.
Şimdi, teslimiyete karşı durma, kardeşlikte buluşma ve geleceği paylaşma zamanıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, milletinin bu heyecanını, duygularını, düşüncelerini ve inancını tüm dünyaya duyurmak, yüksek sesle haykırmak ve teslimiyetçilerin yüzüne çarpmak için hazırlıklarını tamamlamıştır.
Partimizin inançlı, kararlı ve şuurlu mensupları, yüreği Türk milleti için atan,  kutlu vatan sevgisi ile çarpan, aziz şehitlerimizle sızlayan Türkiye’mizin tamamını, köken, mezhep, yöre ayrımı yapmaksızın kucaklamak için yola çıkmıştır.
Milliyetçi Hareket, “Bin Yıllık Kardeşliği ‘Yaşa’ ve ‘Yaşat’ ” mesajıyla yurdumuzun çeşitli yörelerinde, belirlenecek yer ve zamanlarda yapmayı planladığı “açık hava toplantılarına” katılmak için aziz milletimizi hazır olmaya çağırmaktadır.
Bu açıdan, partimizin gerçekleştireceği 9. Olağan Büyük Kurultay yalnızca siyasal kadroların tespiti olmayacak, aynı zamanda bin yıllık kardeşliğin yaşaması ve yaşatılması gibi tarihi bir görevin dönüm noktası ve seri toplantıların başlangıcı anlamını da taşıyacaktır.
Türkiye’nin her yöresindeki aziz vatandaşlarımı, kardeşliğin yoğurduğu büyük Türk Milleti’ni, 8 Kasım 2009 tarihinde Ankara’da yapılacak olan “Sonsuza Kadar ‘Var ol’ Türkiye” 9. Olağan Büyük Kurultayımıza ve ardından yurdumuzun her yöresinde yapılacak olan “Bin Yıllık Kardeşliği ‘Yaşa’ ve ‘Yaşat’ ” açık hava toplantılarına şimdiden davet ediyoruz.
Önümüzdeki dönem içinde yapılacak bu anlamlı buluşmaları, büyük Türk Milleti’ne gururla müjdeliyor, kurultayımızın devletimize, milletimize, partimize, demokrasimize, Türk ve İslam dünyasına ve insanlığa hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here