MHP Milletvekili Nalcı’dan Eğitime büyük katkı

12
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, İlköğretim Okulu yapılmak şartı ile İstasyon Mahallesi 239 ada 58 parselde bulunan 7 bin 177 metrekarelik kendi adına kayıtlı arsayı İl Özel İdaresi’ne bağışladı.


HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, İlköğretim Okulu yapılmak şartı ile İstasyon Mahallesi 239 ada 58 parselde bulunan 7 bin 177 metrekarelik kendi adına kayıtlı arsayı İl Özel İdaresi’ne bağışladı.
Tekirdağ’ın Çerkezköy Tapu Müdürlüğü’nde gerçekleşen Tapu Devir Teslim Töreni’nde bir açıklama yapan  MHP Milletvekili Kemalettin Nalcı, kendilerine ait arsadan 7 bin 177 metrekarelik okul alanı çıkardıklarını ve bunu okul yapılmak şartı ile İl Özel İdaresi’ne devir edeceklerini belirterek, kendisinin buraya 18 derslikli bir okul yapmayı planladığını fakat ekonomik nedenler dolayısı ile bunu şimdilik hayata geçiremediğini ifade etti.
Nalcı; “Söz konusu arsayı Sayın Kaymakamımız ve Milli Eğitim yetkilileri okul yapmak için istediler. Biz de bu bölgenin okul ihtiyacı hizmetinin biran önce karşılanması için kendime ait olan okul yerini bedelsiz olarak İl Özel İdaresi’ne devrettim” dedi.
* Maddi destek sağlayacak
Okul yeri bağışlamanın önemli olduğunu fakat kendisinin içerisinde okul yapmak ve okula isim vermenin bir ukte olarak kaldığını ifade eden MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, okulun yapım aşamasında imkanlar el verdiği sürece maddi katkı ve destek sağlayacağı sözünü de verirken, bu konuda rakam telaffuz etmedi.
* “Eleştirenler bağışlayabilir mi?”
Siyasi arenada belirli kesimler tarafından sürekli eleştirildiğini belirten MHP Tekirdağ Milletvekili Kemalettin Nalcı, “Ben bölgede ticaret yaptım, bu bölgede kazandım ve bu bölgeye yatırım yapıyorum. Yapılan yatırımlarımdan bu bölgede yaşayan insanlar faydalanacaklar, onlara hizmet gidecek. Eleştirenlere sesleniyorum, ben 7 dönümün üzerinde bir yeri okul yapılmak şartı ile bağışladım. Acaba onlar 700 metrekare yeri bağışlayabilirler mi?" dedi.
* İhale ay sonunda bitecek
MHP Milletvekili Kemalettin Nalcı’nın İl Özel İdaresi’ne bağışladığı İstasyon  Mahallesi 239 ada 58 parselde bulunan 7 bin 177 metrekarelik arsaya 32 derslikli bir İlköğretim Okulu yapılacağını ve yapılacak olan okul ile ilgili ihale çalışmalarının ay sonuna kadar tamamlanacağını belirten Kaymakam Varıcıer, "Sayın Milletvekilimiz kendi adına kayıtlı olan arsayı vererek okul yapımına özel katkı sağladı. Kendisine teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
* “Her yıl 80 derslik yapılmalı”
Çerkezköy’de 5 yıl gibi kısa bir sürede 493 adet dertliğin yapılarak eğitim ve öğretimin hizmetine sunulduğunu belirten Kaymakam Varıcıer, "Çerkezköy ve bölgemizin nüfus artış hızına göre her yıl en az 80 tane derslik yaparak, eğitim ve öğretimin hizmetine sunmamız gerekiyor.
Sayın Milletvekilimizin bağışladığı Tepe Emlak Konutları’ndaki arsaya yapılacak olan ilköğretim okulu ile ilgili ihale süreci bana verilen bilgiye göre bu ay sonuna kadar tamamlanacak ve ihalenin ardından okul yapımı başlanacak.
* “40 dersliğe çıkabilir”
32 derslikli planlanan okul inşaatına hayırseverlerin katkısını alabilirsek 40 dersliğe çıkartabiliriz. Eğer İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan ihalenin ardından 500-600 bin TL civarında hayırsever vatandaşlardan, işadamlarından katkı bulabilirsek okulumuz 40 derslikli olabilir" dedi.
Okul, derslik yapmanın Devletin görevi olmakla birlikte hayırseverlerin de gönül verdiğini kaydeden  Kaymakam Varıcıer, "Sayın Vekilimize okul yeri için teşekkür ediyorum. Kendisi özel katkı sağladı. İnşallah daha büyük hayırlar yapar, yapmasını ümit ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından Tekirdağ MHP Milletvekili Kemalettin Nalcı İstasyon Mahallesi 239 ada 58 parselde bulunan 7 bin 177 metrekarelik kendi adına kayıtlı arsayı 2 yıl içinde ilköğretim okulu yapılmak şartı ile İl Özel İdaresi’ne devreden imzayı, Kaymakam Varıcıer ise devir aldığına dair imzayı attı. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here