Mezuniyetlerini doyasıya kutladılar

24
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Lüleburgaz Meslekyüksekokulu, mezun ettiği öğrenciler için görkemli bir Mezuniyet Töreni düzenledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Lüleburgaz Meslekyüksekokulu, mezun ettiği öğrenciler için görkemli bir Mezuniyet Töreni düzenledi. Tören; Lüleburgaz Kaymakamı Lütfullah Gürsoy, Belediye Başkanı Emin Halebak, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, İlçe Emniyet Müdürü Emir Bilget, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Fakülte, Yüksekokulu açma ve yaşatma Derneği Başkanı Ali Taylan, Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hıdır Selçuk Noğay, öğrenci ve velilerden oluşan yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.
Kapalı Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende mezun öğrenciler adına Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Hamit Gençalp bir konuşma yaptı. Gençalp, tarihini bilen gençlere her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğununun altını çizerek “ Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı gençler olarak hayata atılmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Ali Taylan yaptığı konuşmasında, bu onurlu ve gururlu günü yaşatan öğretim görevlileri ve öğrenci velilerine teşekkür etti. Taylan;
“45 yıldır eğitim ve öğretimin içindeyim. Bugün ömrümün en mutlu günüdür. Ulu önderimiz Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir ulusu ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum halinde yaşatır, ya da bir ulusu esaret ve sefalete terkeder” sözünde vurguladığı gibi eğitimin önemi büyüktür. Mezun olup hayata atılacak gençlerimizi, onların yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve en çok da fedakâr davranışları ile onlara okuma imkânı sunan anne ve babalarını kutluyorum” dedi. Konuşmasını kendi yazdığı Cumhuriyet şiiri ile noktalayan Taylan alkışlar eşliğinde kürsüden ayrıldı.
Meslek Yüksekokulu Müdürü Hıdır Selçuk Noğay ise konuşmasında; “İnsana yapılan yatırım, yatırımların en pahalısı, en önemlisi ve en uzun vadeli olanıdır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi ilerlemek olan toplumlar asla gözardı edemezler. Ülkesine karşı sorumluluklarını en iye şekilde yerine getirme uğraşı veren okulumuz, eğitim-öğretime başladığı tarihten bu yana 2879 mezun vermiştir. Okulumuz 800 Yüksekokul arasında öğrenci sayısı, coğrafi konumu ve donanımı ile büyük yüksekokullar arasında yer almaktadır” dedi.
Mezun öğrencileri kutlayan Noğay;“Sizlerin Atatürk ilke ve devrimlerine, cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlı kalarak ulusumuz için en iyisini yapacağınıza inanıyorum. Bilginize, görgünüze, herşeyden önce kendinize güvenin. Sizinle gurur duyuyor, hepinizi içtenlikle kucaklıyorum. Yolunuz açık olsun” diyerek sözlerini tamamladı.
Halebak; “Sizler için her türlü fedakârlığa göğüs geren velilerinizi kutluyor, sizlere çıktığınız zorlu hayat mücadelesinde başarılar diliyorum. Eğer isterseniz herşeyin üstesinden geleceğinizi bilin” dedi.
Kaymakam Gürsoy ise konuşmasında öğrencilere seslenip; “Sizle Lüleburgaz gibi modern, kültür seviyesi yüksek bir kentte okuduğunuz için çok şanslısınız. Sizleri hiçbir zaman ekonomik gelir olarak görmeyen bir yerel yönetim ile yönetilen kentimiz, sizler için ideal bir eğitim ortamı sunmuştur. Sizden sonrakiler daha da şanslı olacak çünkü okulumuza yapılacak ek binalar ile fiziki ortam daha da gelişmiş olacak. Lüleburgaz için sırada 4 yıllık fakülte var. Yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerinin gösterdiği başarılar ile bunun da çok yakında gerçekleşeceğini inanıyorum” dedi.
Konuşmalardan sonra KLÜ Babaeski MYO Dans Grubu Salsa Gösterisi sundu. Gösterinin ardından Okul 1.’si Yelda Eker (Muhasebe), 2. Tansel Üner (Bilgisayar), aynı puanla 2. İnanç Barut (Otomotiv) ve 3. Betül Çalış (Kimya) ve bölümlerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrencilere ödülleri ile Mezuniyet Belgeleri Kaymakam Gürsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Aldemir ve Belediye Başkanı Halebak tarafından verildi.
Mezun olan öğrenciler, hep birlikte Meslek Andı’nı okuyup keplerini havaya attığında tüm salonda renkli ve mutlu görüntüler yaşandı. Mezuniyet Töreni, umut dolu gençlerin müzik eşliğinde oynayıp dans etmeleri ile renkli görüntüler ile son buldu. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here