“Merkez Yoklaması CHP’de hayal kırıklığı yaşatır”

14
Babaeski Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Türkay Topal, CHP tabanının Önseçime kilitlendiğini ve partinin Merkez Yoklaması ile aday belirleme gibi bir yöntemi benimsemesinin parti tabanında hayal kırıklığı yaşatacağını belirterek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ

“Önseçim partilere her zaman çalışma hırsı kazandıran bir aday belirleme yöntemidir. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu parti içi demokrasinin işleyeceğini söylüyor. CHP’nin iktidar olması için, Parti Meclisimizin Önseçim ile aday belirleme yöntemini benimsemesi şart oldu. CHP tabanı Genel Başkanımızın “Parti içi demokrasi işleyecek ”sözlerinden sonra Ön seçim bekler hale geldi, birçok parti emekçisi arkadaşım umutla beklemektedir, önseçim üyelerle olursa daha geniş katılımlı ve daha eşitlikçi olacaktır.
Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde partimiz ön seçimle aday belirlerse, CHP’nin yükselişi önlenemez. Tek başına CHP iktidarının gerçekleşmesi için önseçimle adayların belirleneceği hususu karara bağlanarak kamuoyuna açıklanırsa, adaylık düşünenler şimdiden daha hırslı çalışmaya başlarlar. Kılıçdaroğlu’nun ülke genelinde estirdiği CHP rüzgarı en küçük beldeye kadar hissedilmesi için önseçimin kaçınılmaz diye düşünüyorum.
Kırklareli’nin öteden beri önseçimi bir parti geleneği olarak benimsediğini, Merkez Yoklaması ile aday belirlenmesinin ilan edilmesi, partide adaylık düşünenlerde üzüntü meydana getirecek ve çalışma azimlerini yitiren partililerimiz de aday olma umutları tükendiği içine yazık ki partimiz güç kaybedecektir.
Parti meclisimizin bu gerçeği gördüğüne inanıyorum, bu konuda karar organı olan parti meclisimiz vakit kaybetmeden önseçim yapılacağını açıklarsa CHP’liler yollara düşer ve CHP’yi tek başına iktidar yapmak için kapı kapı dolaşırlar.” (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here