Medya Etik Konseyi Yüksek Kurulu’nu bugün ağırlıyoruz

12
Kurulduğu günden bu yana her ay olduğu gibi bu ay da aylık toplantısını yapmak üzere Yüksek Kurulu Üyeleri bir araya geliyor.
HABER MERKEZİ
Her toplantısını Yüksek Kurul Üyeleri’nin iş yerlerinde yapmayı adet haline getiren Medya Etik Konseyi Mayıs 2013 ayı toplantısını Yeşilyurt Gazetesi Yönetim Ofisi’nde gerçekleştirecek. Merkezi İstanbul’da bulunan ve üyelerinin de çoğunun işyerleri İstanbul’da olan Medya Etik Konseyi Yüksek Kurulu Üyeleri Bugün Kırklareli’ye saat 11.00’de gelecekler. Bir kısım resmi ziyaretlerde bulunacak olan Medya Etik Konseyi Yüksek Kurulu Üyeleri ziyaretlerin ardından toplantı yapmak üzere gazetemiz yönetim merkezinde toplanıp Yerel Medyanın dünü bugünü ve sorunları konularını görüşüp karara bağlayacaklar.
18 Nisan 2013’te çeşitli dallarda yayın eserlerinin etik değeri olan 43 gazeteciye verilen ödüllerin ve yapılan ödül töreninin değerlendirmesini yapacaklar. 
Medya etik konseyi Ulusal TV’lerin sayısının ulusal gazetelerden daha fazla hale gelmesi ve gazete okuyucusunu olumsuz yönde etkilemesi ve değişik bir çok ekonomik sebeplerden dolayı rekabetin artması sonrasında yayıncılıkta meslek ilkelerinin tiraj veya reyting uğruna hiçe sayılması özellikle seviyesiz ve gayri ciddi müstehcenlik sınırlarını dahi zorlayan magazin program ve gazete ekleri ile gazetecilik mesleğinin TV dizilerine konu haline gelmesi mesleğin yeniden itibar kazanması için Basın Konseyi’nin yapmış olduğu özdenetim çalışmalarına bir anlamda destek vermek amacıyla gazete ve TV’lerin özdenetimini sadece şikayetlere bağlı kalmaksızın başta ETİK açıdan olmak üzere her yönüyle özdenetim yapmak için Halit Esendir, Elmas Cankurt ve birçok değerli isim tarafından 2007 yılında kuruldu.
Toplantıya katılması kesinleşen Medya Etik Konseyi Yüksek Kurulu Üyelerinden bazı isimler şu şekilde;
Halit Esendir Medya Etik Konseyi Genel Başkanı,
Mehmet Atalay Genel Başkan Yardımcısı Basın İlan Kurumu Genel Müdürü,
Hakan Sarıhan Genel Başkan Yardımcısı Hilal Tv Genel Yayın Yönetmeni
Nejat Sezik Medya Etik Konseyi Genel Sekreteri,
Nuh Gönültaş Yüksek Kurul Üyesi Bugün Gazetesi Yazarı
Bedri Uğur Yüksek Kurul Üyesi Kanal A Genel Yayın Yönetmeni
Adnan İnanç Hilal Tv Genel Müdürü
Servet Engin Muhasip Üye Uskon Genel Başkanı
Hüseyin Gökçe Yüksek Kurul Üyesi Han Yayınları Sahibi
Mehmet Şeyho Yüksek Kurul Üyesi STV Spor Müdürü
Tercan Başkurt Yüksek Kurul Üyesi Gazete ve yazarlar vakfı medya sorumlusu
Zeki Gümüş Yüksek Kurul Üyesi Anadolu Ajansı İstanbul Müdürü
Elmas Cankurt Yüksek Kurul Üyesi Yerel Medya Sorumlusu (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here