Matematiğin yıldızları bugün ŞİMAYA’da buluşacak

21
Özel Büyük Şimşek Koleji’nin bu yıl 4. sini düzenleyeceği Şimşek Matematik Yarışması (ŞİMAYA) 30 Nisan Cumartesi günü (bugün) yapılacak. 
HABER MERKEZİ
LÜLEBURGAZ
Türk Millî Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda; Kırklareli ilinin ilköğretim okulları 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri arasında matematiğe olan ilgiyi arttırmak, öğrencinin matematik seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak amacıyla düzenlenen  yarışmaya, 46 farklı okuldan 701 öğrenci katılıyor. Kırklareli’ndeki İlköğretim okullarında okuyan en iyi öğrencilerin katılacağı Şİ-MA-YA’da dereceye girenlerin ödülleri, çocuk programcısı Burak SEZEN’in sunumuyla 09 Mayıs pazartesi günü sahiplerini bulacak.
Yarışmada öğrencilere, sınıf seviyelerine göre 40’ar soru yöneltilecek. 100 dakika süresince cevaplanan sorular sonucunda Kırklareli’nde bu yılın en iyi matematikçileri belirlenecek. 5, 6, ve 7. sınıflarda ilk 10’a giren öğrencilere, ve okullara çeşitli ödüllerle birlikte altın madalya ve plaket verilecek.
Yarışma ile ilgili okul müdürü Salim KAPLAN; "Şimşek Koleji’nin bilim, sanat, spor, proje ve olimpiyat çalışmalarıyla birlikte sosyal sorumluluk projeleri gibi birçok alanda çalışmalarda bulunduğunu belirterek, bu organizasyonun da öğrenci, veli, okul ve öğretmenler tarafından çok önemsendiğini belirtti. 
Yarışmanın 4.sünü gerçekleştireceklerini belirten Kaplan; yarışmaya olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Ayrıca yarışmanın yapılacağı 30 Nisan Cumartesi günü okul bahçesinde kolej öğrencilerinin de hazırladıkları hobi ve koleksiyonlar ile proje ve enstalâsyonların sergileneceğini, bununla birlikte Okul Aile Birliğimiz’in yapacağı kermesle tam bir şenlik havası içinde geçecek olan   programa tüm halkımız davetlidir." dedi. (v.i.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here