Masa Tenisi’nin Yıldızları Türkiye Şampiyonası Vizesi’ni aldı

14
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi sporcuları İl Birinciliği Müsabakaları sonrasında “A Grubu İller Masa Tenisi Şampiyonası”nda İlimizi temsil ettiler.
HABER MERKEZİ
Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun 2012-2013 faaliyet programında yer alan ve 20-21 Ekim 2012 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonu’nda yapılan “Yıldızlar A Grubu İller Müsabakaları”nda 2013 yılında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası vizesini ilimizden 2 bayan bir erkek takımımız kazandı. 
Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat Turnuva ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Kırklareli artık tüm Masa Tenisi Yarışmaları’nda tüm rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi. A Grubu İller Müsabakaları’na; İstanbul, Bursa, Kırklareli, Eskişehir, Zonguldak, İzmit, Sakarya, Düzce, Çanakkale illeri katıldılar. Kırklareli ilini temsil eden sporcularımız bayanlarda 2 takım ile erkeklerde ise bir takım ile Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde etti ki gitmeden zaten en az 3 takımla Türkiye Şampiyonası vizesi alırız demiştim. 
A Grubu İller Masa Tenisi müsabakalarında göze batan isimler Yıldız Milli Simay Kulakçeken, Cansu Cengiz İstanbul’dan Gülpembe Özkaya, Fenerbahçe, Seray Türkkan Sakarya Selinay Cengiz ve Seray Atagan Kırklareli Aybala Koçal, Çiğdem Yalova’dan ve takımı tek başına sürükleyen İnegöl Belediyespor’un yıldız oyuncusu Selin Çelik oldukça göze batan isimler oldular. Bu isimler arasında Minik olmalarına rağmen bu kategoride de müsabakalara katılan Gülpembe Özkaya, Selinay Cengiz, Aybala Koçal çok daha fazla gelecek vaat ediyorlar.  5. olan takımımız ilk dört e kalma maçında şampiyon olan Veteran Masa Tenisi Derneği takımıyla karşılaştı ki bu bizim için şanssız bir kura idi öyle olmasa sıralama bizim açımızdan farklı olacaktı. 
Turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerini Yalova Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal’ın vermesi ise çok farklı bir olaydı. İl takımlarını desteklemek üzere İstanbul’a gelen Yalova Belediye Başkanının onura edilmesi çok özel ve güzel bir andı. Erkek sporcuların ödüllerini ise İstanbul İl Temsilcisi Hüseyin Öztürk verdi. 
Ben Özellikle bize değer vererek sorunlarımızı dinleyen ve çözümü için elinden geleni yapacağını ve takipçisi olacağını söylen Kırklareli Milletvekilimiz Av. Şenol Gürşan’a, ayrıca 2. Lig 1. Lig, Süper Lig ve tüm maçlarımızda bizi destekleyen Kırklareli Milletvekilimiz Av. Turgut Dibek’e,  Kırklareli Valimiz Mustafa Yaman’a, Kırklareli Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan’a, esnaflarımızdan Ramiz Süzülmüş’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Yıldız’a, Spor Şube Müdürümüz Ümmühan Bulut’a ve Metin Delmecioğlu’na, Kırklareli halkının da artık müsabakalarımıza gelerek  bizlere destekten olmalarını bekliyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here