Masa Tenisi Süperlig 1. Etap Maçları başladı

13
Kırklareli Masa Tenisi sporcuları 2011-2012 sezonunu Süperlig Müsabakaları ile açtılar. 24-25 Eylül 2011 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonu’n a yapılan Süperlig Müsabakaları’na 16 Erkek Takımı, 16 Bayan Takımı katıldı.
HABER MERKEZİ
Erkekler’de; Masa Tenisi İhtisas Adana, İBB Spor İstanbul, Beşiktaş İstanbul, TED İstanbul, Fenerbahçe İstanbul, İstanbul Kupası Tenis Spor, Sarkuysan Kocaeli, Lefke Avrupa Üniversitesi Kıbrıs, Tofaş Bursa, Büyük Şehir Belediyesi Ankaraspor, Çankaya Üniversitesi  Ankara,  Bahçeşehir Akpınarspor İstanbul, Agrigreen Bursa, Belediye Gençlikspor Yalova, Anafen Koleji İstanbul, Özel İdare Yol Spor Zonguldak Takımları 
Bayanlar’da ise; Fenerbahçe İstanbul, Çukurova Üniversitesi Adana, Büyük Şehir Belediyesi Kağıt Spor Kocaeli, Çağfen Koleji Eskişehir, İBB İstanbul, Anadolu Üniversitesi Eskişehir, DSİ Nilüfer Bursa, İl Özel İdaresi Bursa, Büyük Şehir Belediye Bursa, Tigemspor Ankara, Tarımspor Ankara, B.Şehir Belediyesi Ankaraspor, Büyük Şehir Belediyesi İzmir, DSİ İstanbul, Gençlikspor Hakkari ve Gençlikspor Kırklareli Takımları mücadele ettiler. 
Kırklareli Masa Tenisi İl Temsilcisi ve Antrenör Soner Polat müsabakalarla ile ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Bu sene Süperlig özellikle bayanlarda oldukça kaliteli ve iddialı takımlardan kurulu toplamda 10 yabancı sporcunun bulunduğu ligde yılların takımlarının yanında yer alan Kırklareli Gençlikspor Bayan Takımı 15 yaş ortalaması ile herkesin gönüllerindeki şampiyon olarak Süperlig’e renk kattı. Tüm sporcuları alt yapıdan olan ender illerden biri olarakta dikkatleri ayrıca çekmeyi başardı. Sporcularımızdan Damla Üzel (1997 doğumlu Genç Milli) Seda Binici 1998 doğumlu Yıldızlar kategorisinde), Elif Büşra Polat (1993 doğumlu). İlk etap maçları sonunda takımımız 10. sırada yer alarak ligde kalıcı olmak için mücadele edeceğini herkese gösterdi. Süperlig toplamda 8 etaptan oluşuyor ilk yarı 4 etap, 2 yarı 4 etap. Süperlig 1. etap maçları sonunda alınan sonuçlar şöyle: Erkekler’de; İBB, Fenerbahçe, Beşiktaş ve TED namaglup ilk etabı kapadılar. Bayanlarda ise Fenerbahçe, Büyük Şehir Belediyesi Kağıtspor ve Büyük Şehir Belediyesi Bursa ilk etabı namaglup kapayan ekipler oldular
Süperligde ne değişecek; önce bunu bilmek lazım Türkiye Masa Tenisi Süperligi Masa Tenisi’nin vitrini. Süperlig’de birçok yabancı ve ünlü sporcunun yanında büyük takımlarımız da mücadele ediyorlar. Türk Milli Takımı’nda oynayan Melek Hu, Şirin Hi, kendi Milli Takımları’nda oynayan Eliza Samara, Ahmet Saleh gibi oyuncularla büyük kulüplerimizin olduğu ligde bizde bize yakışan şekilde mücadele ediyoruz. Süperlig’in bize katkısı ne olur dersek; birincisi bu takımlarımız ilimize gelecekler, ikincisi ilimizdeki sporcular bu takımlarla, sporcularla oynayarak ve izleyerek vizyonlarını genişletecek ve hedeflerini büyütecekler, üçüncüsü Kırklareli halkı Masa Tenisi’ne daha farklı yaklaşarak bu sporun ilimizde daha da gelişmesine katkıda bulunacaklar, dördüncüsü ilimizde Süperlig Müsabakaları yapılarak tüm esnaflarımıza artı bir gelir kapısı olacaklar ve en önemlisi de Kırklareli ilini tüm Türkiye’de tanıtarak iç turizm de hareketlilik yaşatacaktır.
Sonuç olarak Türkiye Süperligi’nde oynayan takımımız artık ilimiz esnafı tarafından sponsorluk anlamında mutlaka ve mutlaka desteklenmesi gerekliliğini buradan tüm iş adamlarımıza, Fabrikalara, Dernek ve Odalara duyuruyorum. Süper Lig vitrininde Kırklareli her şeyi ile tam olarak yer almalı diyorum. Başarı sadece Antrenör ve sporcularla gelmiyor İl olarak kenetlenmek, sahiplenmek gerekiyor ve başarı herkesin oluyor.
Ben özellikle bize değer vererek sorunlarımızı dinleyen ve çözümü için elinden geleni yapacağını ve takipçisi olacağını söylen Kırklareli Milletvekilimiz Av. Şenol Gürşan’a Ayrıca 2. Lig 1. Lig ve tüm  maçlarımızda bizi destekleyen Milletvekilimiz Av. Turgut Dibek’e Kırklareli, Valimiz Mustafa Yaman’a, Kırklareli Belediye Başkanımız Av. Cavit Çağlayan’a, esnaflarımızdan Ramiz Süzülmüş’e, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekilimiz Metin Delmecioğlu’na ve Kırklareli Halkına bizlere göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyor bu desteklerinde sonuçsuz kalmamasından dolayı mutluluğumu onlarla paylaşıyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here