“Marka Tescil Belgesi sakat ve engelliler tarafından sevinçle karşılandı”

15
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği’nin ‘Marka Tescil Belgesi’ aldığını söyledi.
HABER MERKEZİ
Gaziantep Şubesi tarafından Marka Tescil Belgesi için 1 yıl önce Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdurduğunu belirten Uzunoğlu; “Türkiye Sakatlar Derneği’ne marka tescil belgesi verilmesinin sakat ve engelliler tarafından sevinçle karşılandı” dedi.
Türk Patent Enstitüsü tarafından Türkiye Sakatlar Derneği’ne Marka Tescil Belgesi verildiğini söyleyen Uzunoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Yıllarca sakat ve engelli insanların üzerinden rant sağlamaya çalışan kişilere karşı yapılan tüm tedbir ve uyarılara rağmen, Sakatlar Derneği logo ve adını kullanan gazete, mendil, kalem, tiyatro bileti satılarak haksız kazanç elde edildi. Bu nedenle sakat ve engelliler toplum içerisinde yanlış tanıtılmaktadır. Her ne kadar sakat ve engellilerin ortam ve yaşamları bir marka olmasa bile en azından sömürülmeye karşı bir önlem aracı olacaktır. Türkiye Sakatlar Derneği’ne Marka Tescil Belgesi verilmesinin sakat ve engelliler tarafından sevinçle karşılandı.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here