Maliye Bakanlığı’ndan Kırklareli’de yapılandırma toplantısı

36
Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanı Ayşe İlbay, beraberinde Gelir
İdaresi Şube Müdürleri Murat Ülker ve Şerife Doğan ile Kırklareli’de bir
bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ

Maliye Bakanlığı tarafından görevlendirilen yetkililerce, Kırklareli Defterdarlığı’nın ev sahipliği yaptığı bir toplantıyla; Kırklareli’de 6111 sayılı “Bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin” kanuna ilişkin bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Gelir İdaresi Daire Başkanı Ayşe İlbay beraberinde Gelir İdaresi Şube Müdürleri Murat Ülker ve Şerife Doğan katıldılar. Bir öncesi Tekirdağ’da gerçekleştirilen toplantının, Türkiye genelinde gerçekleştirildiğini belirten Ayşe İlbay, toplantıları Marmara Bölgesi’nde düzenleyen kişinin kendisi olduğunu belirtti.
Toplantının başlangıcında kısa bir ‘amaç’ açıklaması yapan Ayşe İlbay; “Amacımız, bu yasada getirilen önemli imkânları anlatabilmek. Yasa, Cumhuriyet tarihinin en büyük mali yapılandırma yasası diye lanse edildi. Bugüne kadar çıkan mali yapılandırma yasalarında bu kadar geniş kapsamlı, idareyi kapsayan bir yasa yok. Yaklaşık 30 idare ve alacak çeşidi olarak da 300 alacağı kapsayan bir yasa yok. Onun için Cumhuriyet tarihinin en büyük mali yapılandırması deniliyor. Onun dışında, vergi ile ilgili düzenlemeler daha evvelki yasalarda var olan, bilinen düzenlemeler. Alacak çeşidi olarak hadiseye baktığımız zaman ciddi anlamda büyük bir kitleyi kapsıyor. Sadece vergi mükelleflerini değil, hepimizi, vatandaş olarak bizleri kavrıyor” ifadelerini kullandı.
Toplantıya, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler, mükellefler, odalar ve dernekler katıldı. Toplantı öncesi katılımcılara Gelir İdaresi Başkanlığı’nca hazırlanan 6111 sayılı kanın rehberi dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here