Lüleburgaz’da 3. Folklor Şenliği düzenlendi

20
Lüleburgaz Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 3. Folklor Şenliği 6 Şubat 2010 Cumartesi günü Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Lüleburgaz

Şenliğe, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Şenol Alpaslan, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Kadem, Lüleburgaz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tuncay Akgöl, Okul Müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldılar. Şenliğe katılımın hayli kalabalık olduğu ve salonun dolduğu görüldü.
Folklor şenliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tahir Kadem kürsüye gelerek açılış konuşmasını yaptı. Kadem; “Lüleburgaz’da öğrencilerimizin akademik başarıları ortadadır. Onların başarıları ile gurur duyuyor ve bu başarıların sosyal aktiviteler ile desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü çocuklarımızın mutluluğu başarılarının armasında önemli rol oynamaktadır” diyerek tüm salondakilere iyi eğlenceler diledi.
Folklor Şenliği’ne katılan okullar önce geleneksel dal küçükler, sonra 2. Kademe İlköğretim Okulu ekipleri, Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi ve daha sonra da stilize dalda okulların ekiplerini gösterilerini sundular.
Okulların performanslarını Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Potur, Okul Müdürleri Mehmet Emir, Fevzi Yanıkkol, Fatma Erman ve Beden Öğretmeni Ahmet Kamil Ayta’dan oluşturulan jüri üyeleri değerlendirdi. Şölene katılan tüm öğrencilere birer plaket verilerek öğrenciler ödüllendirildi. (gk)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here