Lüleburgaz TSO’ nda nalburiye sektörünün sorunları görüşüldü

25
Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan toplantıda nalburiye sektörünün sorunları görüşüldü.


Lüleburgaz
Ticaret ve Sanayi Odası 3.Grup meslek Komitesi Meclis üyeleri tarafından düzenlenen “Sona ermekte olan Global ekonomik kriz sonrası perakende nalburiye sektörünün geleceği, sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili toplantıya Oda Başkanı Naci Çarıkçı, 3.Grup meslek Komitesi Meclis üyeleri R.Yusuf Pişkinoğlu, Ahmet Büyükbüce ve A.Hasan Tabak ile nalburiye işi ile ilgilenen esnaflar katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Naci Çarıkçı; “Çıkarılmayan marketler yasası tüm esnafımızı güç durumda bıraktı. Merkezden 10 km. dışarıya çıkarılması kararı takıldı. Artık esnaflarımızın bir araya gelerek birleşmesi gerekiyor. bir trilyon lira parası olan esnaf 10 yıl gibi bir süre içerisinde batıp gidecek. Ekonominin çarkları sermayeyi yiyiyor. Bu nedenle, 2008 yılında Karadeniz Ereğlisi’ndeki bakkallar gibi birleşmeliyiz. Burada 56 bakkal esnafı birleşerek sorunlarını çözdü. Birleşerek bütün işlerimizi profesyonelce yapalım” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası’nın 3.Grup meslek komitesi üyesi R.Yusuf Pişkinoğlu’da yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Global ekonomik kriz yakında sona erecektir. Hepimizin sorunu var. Etrafımızda Yapı Market Tehlikesi var.Yapı market zinciri bir gün lüleburgaz7a da gelecek.bunun önlemlerini daha şimdiden  almamız lazım.Alım birliği yapmalıyız.Malı toptan alırsak,, bizde malı daha ucuza satabiliriz.birleşerek toplu alım yapmamız şart.Ucuz sattığımız maldan dolayı müşterimize güven ortamı  yaratacaktır.İşyerlerimizi, işlerimizi bir arada toplayalım.Sermayemizi, bilgimizi mevcutlarla birleştirelim.”
Toplantıya katılan nalburiye esnafı da görüşlerini dile getirdiler. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here