Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nde Sertifika Töreni yapıldı

16
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde eğitim-öğretim vermekte olan Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin 20213 LLP Teklif Çağrısı Dönemi’nde yapmayı planladığı…
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde eğitim-öğretim vermekte olan Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin 20213 LLP Teklif Çağrısı Dönemi’nde yapmayı planladığı “Building And Living Close To The Limits” (Limitlere Yakın Yaşama ve Yerleşme) adlı proje kapsamında 21.01.2013 ile 25.01.2013 tarihleri arasında düzenlenen hazırlık ziyaretine ev sahipliği yaptı. Katılımcılara 25 Ocak 2013 Cuma günü okulun Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle Katılım Sertifikaları verildi.
Sertifika törenine katılan Kırklareli Milli Eğitim Şube Müdürü Sadi Gökkaya yaptığı konuşmasında; “Bugün aslında birkaç heyecan ve sevinci birlikte yaşıyoruz. Öncelikle okulumuzun 120 kişilik kapasiteli Konferans Salonu’nda ilk toplantımızı gerçekleştirmenin sevinci, sonra öğrencilerimizin bugün bir dönem boyunca derslerde gösterdikleri performansların karşılığı olan karnelerini alma heyecanı, son olarak “Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı” kapsamında hazırlık toplantısını yaptığımız Comenius Projesi’nin Sertifika Töreni. Biz Comenius Projeleri’ni çok önemsiyoruz, okulumuzun yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencilerinin her türlü projeyi başarılı bir şekilde yönetecek bilgi ve beceriye sahip olduklarına inanıyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Okul Müdür Vekili Erol Söylemez ise yaptığı konuşmada son haftanın okul açısından için çok yoğun geçtiğini söyleyerek; “22-25 Ocak 2013 tarihinde okulumuzda potansiyel ortaklarımızdan Fransa, Portekiz, İspanya, Belçika ve Danimarka’dan 1’er ve Almanya’dan 2 misafir olmak üzere toplam 7 öğretmeni ağırladık. Misafirlerimiz Proje çalışmaları süresince Lüleburgaz ve çevresini, okulumuzu tanıma öğrencilerimizle öğretmenlerimizi gözlemleme fırsatını buldular. Comenius Projemiz 2013 Şubat döneminde ulusal ajans tarafından kabul edilirse Eylül ayından itibaren 2 yıl sürecek olan bir dizi proje ve karşılıklı ziyaretin gerçekleşmesi mümkün olacak. Böylece proje amacına ulaşmış olacaktır. 2012-2013 Öğretim Yılı I. Kanaat Dönemi’nde öğrencilerimiz başarılı bir eğitim geçirerek 186 Takdir, 19 Teşekkür Belgesi almayı hak kazanmışlardır. Bu başarılarından dolayı tüm öğretmen ve öğrencilerimi kutluyor başarılarının artarak devamını diliyorum” dedi.
Doha sonra Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrencilerinden Jülide Kesebir’in İngilizce ve Minel Sözdinler’in Türkçe söylediği şarkılar dinlendi. Ardından Ramazan Yaman Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileri büyük ilgiyle karşılandı. Tören Kırklareli il genelinde yapılan Başarı Tespit Sınavı’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.