Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş. Trakya Şubesi “Bahar Pikniği” düzenledi

24
Çalışanlar aileleri ile bilgilendirici ve eğlenceli bir gün geçirdiler
* Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde faaliyet gösteren Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş. Trakya Şubesi tarafından düzenlenen “İş Sağlığı Güvenliği ve Yatırımlarımız” temalı “Bahar Pikniği”nde çalışanlar ve aileleri bir araya gelerek bilgilendirici ve eğlenceli bir gün geçirdiler.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde faaliyet gösteren Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş. Trakya Şubesi tarafından 24 Haziran 2012 Pazar günü “İş Sağlığı Güvenliği ve Yatırımlarımız” temalı “Bahar Pikniği” düzenlendi. Düzenlenen “Bahar Pikniği”ne; Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş. Trakya Şubesi Genel Müdürü Mehmet Ferman Ulaş, Departman Müdürleri, fabrika çalışanları ile aileleri, fabrikaya taşeron iş yapan firmaların sahipleri ve aileleri katıldı.
Genel Müdür Mehmet Ferman Ulaş programda yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: 
“Limak Batı Çimento San. Tic. A.Ş. Trakya Şubemiz tarafından tüm çalışanlarımızın katılımına Açık İş Sağlığı Güvenliği ve Yatırımlarımız” temalı “Bahar Pikniği” düzenlemiş bulunmaktayız.
Limak Trakya Çimento “İş Sağlığı ve Güvenliği” Alanı’nda her türlü yasal hizmet ve faaliyetler çerçevesinde OHSAS 18001:2007 standardını sistemli bir şekilde uygulamaktadır. Bu sistem ile çalışanlar ile güvenli üretim yapmayı ve tehlikeleri ortadan kaldırmayı ve riskleri değerlendirerek kontrol altında tutmayı, iş kazalarını ve meslek hastalıklarını engellemeyi ve çalışanlarının sağlığını korumayı hedeflemiştir. Ayrıca öneri sistemleri ile çalışanlar ödüllendirilerek teşvik edilmektedir. İş Sağlığı Güvenliği kültürümüzü değiştirerek sürekliliği sağlamak temel önceliklerimizdir. Bu kapsamda İş Sağlığı ve Güvenliği’nin temelden başlaması gerektiğine inandığımız için çalışanlarımızın çocuklarının katılımı ile “Karikatür Yarışması” düzenlenledik.
1959 yılında Trakya Çimento olarak üretime başlayan fabrikamız 1989 yılında özelleştirilmiş ve 07 Nisan 2011 tarihinde Limak Çimento Grubu tarafından Set Çimento’dan devralınmıştır. Kısa süre içerisinde; Fabrika Sosyal Tesislerinin İyileştirilmesi, Yüksek Maliyetli Yaş Sistem Üretim Hattının Demontajı, Klinker Üretim Hattının İyileştirilmesi, Kömür Sevk Sisteminin Modernizasyonu, Hammadde Kaynaklarının Geliştirilmesi ile 2. ve 3. Hat Yatırım Planları oluşturulmuştur. Türkiye’de Dünya Bankası Destekli Enerji Dönüşüm Kredisi alan ilk Çimento Fabrikası olarak Enerji Verimliliği Projesi uygulamaya alınmış ve yeni Çimento-Farin-Kömür Öğütme Sistemleri Yatırım Süreçleri başlatılmıştır. Ülkemiz Çimento Sektörü’nde bir ilk olan Enerji Verimliliği Projelerimizin 2012-2013 yıllarında sonuçlandırılması planlanmaktadır.”
Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş. Trakya Şubesi Genel Müdürü Mehmet Ferman Ulaş, “İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunda çalışanların çocukları arasında düzenlenen “Karikatür Yarışması”na katılan; Beyza Gökdal, Ege Alço, Nermin Akcan, Mehmet Akcan, Ebru Obut, Ege Topçu ve Ela Nur Yavaş’a hediyelerini verdi.
Uzun yıllardır yöremizin dile getirdiği Çimento Fabrikası’nın sürdürülebilirliği için yatırım ve gelişim imkânlarının başlatıldığı bu süreçte, çalışanlar ile ailelerinin katıldığı “İş Sağlığı Güvenliği ve Yatırımlarımız” temalı piknik, gerçekleştirilen çeşitli aktivitelerle şenlik havasında sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here