Lider dolu dizgin; Kırklarelispor: 3 – Büyük Mandıra Adaspor: 1

59
Lider dolu dizgin; Kırklarelispor: 3 – Büyük Mandıra Adaspor: 1

Geçtiğimiz hafta sonu 6 Aralık Pazar günü Kırklareli Atatürk Stadyumu’nda saat 14:00’da başlayan mücadelede Lider Kırklarelispor seyircisi önünde maçı 3-1 kazanmayı bildi. Kırklareli Halkının ilgi gösterdiği ve taraftarının desteğini arkasına alan Kırklarelispor Caner, Melih ve Kadir’in golleriyle maçı çok rahat kazandı. Birçok gol pozisyonuna giren Kırklarelispor çok net pozisyonları gole çeviremedi. Oynadığı futbolla ve girdiği pozisyonlarla seyircileri heyecanlandıran Lider Kırklarelispor her pozisyonda taraftarından alkış almayı bildi. Saat 14:00 da başlayan maçın hakemleri Ilker Inanç maçın orta hakemi, Gürkan Horuz ve Ahmet Emrah Pişkin maçın yan hakemleri olarak maçı yönettiler. Mücadeleye iki takımda şu onbirlerle çıktılar;

Kırklarelispor: 39- Serkan Erbay, 2- Gökmen Güre, 3- Hakan Akkır, 4- Tayfun Şen, 5- Hasan Can Özkan, 6- Emre Danışan, 7- Melih Yıldız, 8- Göksel Ergün, 9- Caner Yalçın, 10- Deniz Sert, 11- Kadir Yıldırım. Yedekler; 12- Vaap, 13- Ogün Ayaz, 14- Hasan Hüseyin Çilli, 15- Serdar Yücekan, 16- Eray Verep, 17- Muhammed Turan.

Büyük Mandıra Adaspor: 1- Hakan Aktay, 2- Ahmet Tunay, 3- Celal Kılıçarslan, 4- Mesut Gündoğan, 5- Hakkı Balalık, 6- Ibrahim Albayrak, 7- Tansu Karakoç, 8- Kaner Albayrak, 9- Aşkın Esen, 10- Deniz Saçar, 11- Yaşar Gece. Yedekler; 12- Akyan Koşan, 13- Ersan Akay, 14- Giray Bilek, 15- Semih Genç,  16- Fırat Kes, 17- Sertan Akay.

Maçın önemli anları;

Kırklarelispor’un başlama vuruşu ile maç başladı. Ilk dakikalarda Kırklarelispor oyunu kurmak zorluk çekti. Bu dakikalar Büyük Mandıra Adaspor kendi sahasına kapanarak kontra atak futbolunu tercih etti. Ilk beş dakikadan sonra Kırklarelispor açıldı ve tehlikeli atak üretmeye başladı. Maçın 9. dakikasında Kadir sol taraftan orta yaptı Caner’in kafa vuruşu az farkla dışarı çıktı. Bu gol pozisyonunla cesaretlenen Kırklarelispor taraftarının desteğinle Büyük Mandıra Adaspor ‘a baskı üzerine baskı kurmaya başladı. Girdiği iki net gol pozisyonundan yararlanamayan Kırklarelispor seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. Futboldan zevk alan Kırklarelispor taraftarı desteğini daha da artırarak takımı ateşledi. 20. dakikada sağ kanattan bindirme yapan Gökmen güzel bir ara pasında Caner’i kaleci ile buluşturdu ve Caner kaleciyi de çalımlayıp boş ağlara topu gönderdi ve durumu 1-0 yaptı. Golü bulduktan sonra Kırklarelispor rahatladı ve daha çok atak yapmaya başladı. Ikinci gol an meselesiydi. Bu ataklardan bunalan Büyük Mandıra Adaspor oyuncuları topu kendi sahasından çıkarmakta zorluk çekti. Golden sonra taraftar coştu. Karşılıklı yapılan “yeşil beyaz – en büyük kırklar” tezahüratı futbolcuları daha da hırslandırdı. 30. dakikada orta sahadan topu alan Göksel nefis bir ara pasında Kadir’i kaleciyle karşı karşıya bıraktı, ancak Kadir kendisi atmayıp sağdan süratle gelen Deniz’e topu attı. Deniz’de topu kontrol edip vurmak istedi, defans yerini alınca çalım atıp şut çeken deniz topu dışarı attı. Çok net bir gol pozisyonundan yararlanamayan Kırklarelispor ikinci golü bu pozisyonda bulamadı. Gol pozisyonları seyircileri heyecanlandırırken zevkli bir maç olduğunu vurguladı.

39. dakika 39. Saniye ve şov

39 Gençlik Grubu’ndan

39. dakikada 39 Gençlik Grubu 29. saniyede ondan geriye doğru sayarak tam 39. saniyede konfeti şovunu gerçekleştirdi. Karşı tribünde ayağa kalkarak ve alkışlayarak 39 Gençlik Grubu’na bir jest yapmış oldu.

42. dakikada sol taraftan Kadir’in ortası ön direkteki Büyük Mandıra Adaspor defans oyuncusundan geri geldi. Topla buluşan Kırklarelispor’lu Göksel arka direğe iyi bir orta yaptı. Adaspor’lu defans oyuncusu topu kafasıyla uzaklaştırmak istedi fakat ceza sahası dışında Melih’in önünde kalan topa sert ve düzgün bir vuruş yaparak topu çatala attı. Bu müthiş gol sonrasında tüm tribün ayağa kalktı. Çok güzel bir gol atan Melih Yıldız durumu 2-0 yaptı. Gol sevinci biraz abartarak formasını çıkaran Melih bu dakikada sarı kart gördü.

Soyunma odasına 2-0 önde giren Kırklarelispor ikinci yarıya rahat bir şekilde başladı.

Ikinci yarının başında 47. dakikada Caner’in ara pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Deniz, sol taraftan gelen Kadir’e topu attı. Kadir’e sadece topu boş kaleye göndermek kaldı ve topu ağlara göndererek durumu 3-0 yaptı. Maçı baştan sona rahat götüren Kırklarelispor seyircileri adeta oynadığı futbolla mest etti. 51. dakikada farkı daha da açmak için baskısını artıran Kırklarelispor, Kadir‘in sol taraftan adrese teslim yapılan ortada Caner, kafa vuruşu yaptı, fakat top direkten döndü. Oyunun 3-0 önde götüren Kırklarelispor çok rahat oynamaya başladı. Büyük Mandıra Adaspor’da bu dakikalardan sonra atak yapmaya başladı. Bu ataklar 80. dakikada sonuç verdi. Sağ kanattan yapılan ortadan Kırklarelispor’lu futbolcu Tayfun Şen’in ters müdahalesiyle topu kendi ağlarına gönderdi. Büyük Mandıra Adaspor taraftarı bu gole çok sevindi. Ancak Kırklarelispor‘lu futbolcular oyunu tekrar kontrol altına almayı başardı. 83. dakikada Deniz’in kullandığı frikikte kaleci topu güçlükle kornere çelmeyi başardı. 85. dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan Kırklarelispor’lu Kadir topu dışarı atarak bu gol pozisyonundan yararlanamadı. Maçın son dakikalarında Deniz topu orta sahadan aldı ve çalımlarıyla kale önüne kadar gelen Deniz topu kalecinin üzerinden aşırtarak vuruş yaptı. Top direğin dibinden auta çıktı. 90. dakikada ceza sahası dışından Kadir süper bir vuruş yaptı. Kalecinin de müdahalesiyle çataldan dönen top defansa çarparak kornere çıktı. Kullanılan köşe vuruşunda Hasan Hüseyin kafa vuruşu yaptı. Topu direğin dibinden çıkaran Büyük Mandıra Adaspor’lu defans oyuncusu dördüncü golü önlemiş oldu. Bu pozisyondan sonra hakem son düdüğünü çalarak maçı bitirdi.

Böylece Kırklarelispor Liderliği ve namağlup ünvanını sürdürerek puanını 23 avarajını da 20’ye yükseltmiş oldu.

Emniyet Taraftarı içeri almadı

Maçın ilk düdüğüyle birlikte stadın kapıları Kırklarelispor Taraftarına Emniyet güçleri tarafından kapandı ve çok sayıda Kırklarelispor taraftarı içeri alınmadı. Bunu fark eden 39 Gençlik Taraftar Grubu Emniyet Güçlerine “kapılar açılsın taraftarlar içeri” tezahüratı yaparak sitemini bu dakikalarda dile getirdi. Emniyet Güçleri tarafından stad dışında bekletilen taraftarlar atıklarını açarak bu tezahürata eşlik ettiler. 40. dakikada yapılan bu tezahürat sonrası kapılar Kırklarelispor taraftarına açıldı.

39 Gençlik Grubu yine Kırklarelispor’un yanındaydı

Sezon başından beri takımını yalnız bırakmayan 39 Gençlik Grubu bu maçta da takımının en büyük destekçisi oldu. Yaptığı tezahüratlarla takımını 90 dakika boyunca destekleyen 39 Gençlik Taraftar Grubu futbolcuları ateşledi.

Maçtan önce dostluk rüzgarı

39 Gençlik Taraftar Grubu Büyük Mandıra Adaspor futbolcularını tribune çağırarak alkışları ile başarı dileklerini ilettiler. Bu güzel hareketi karşılıksız bırakmamak isteyen Büyük Mandıra Adaspor taraftarı maç başlarken Kırklarelispor’lu futbolcuları tribüne çağırarak alkış ve başarılar dileklerini ileterek 39 Gençlik taraftar Grubu’nun yaptığı jesti karşılıksız bırakmadılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here