LİAD’ın çalışanları için düzenlediği eğitim semineri başladı

16
Lüleburgaz İşadamları Derneği (LİAD), “Satış ve Pazarlama” konulu bir eğitim semineri başlattı.

 


Lüleburgaz

Altı hafta sürecek olan eğitim seminerinin ilki 10 Şubat 2010 Çarşamba akşamı saat 19.00’da Ata İş Merkezi Toplantı Salonu’nda eğitimci yazar Yılmaz Sönmez tarafından gerçekleştirildi. 35 kişinin katıldığı seminer yaklaşık 2 saat sürdü.
Açılış konuşmasını yapan LİAD başkanı Cengiz Konca; “Bizler için çalışanlarımız çok değerlidir ve çalışanlarımızın eğitimleri için dernek olarak 6 hafta sürecek olan eğitim semineri başlattık” dedi. Daha sonra seminere katılanlara ve Yılmaz Sönmez’e başarılar dileyerek salondan ayrıldı.
Eğitimde, satışın yeni teknikleri, işletme için satışın ne ifade ettiğini ve satışın olmazsa olmazları konuları işlendi.
Yönetim danışmanı Yılmaz Sönmez; “Satış bir sanattır, dolayısıyla satışın kişilikle uyumlu olması gerekir. Oluşan yeni ekonomi anlayışına göre satış işletmenin ana faaliyeti haline gelmiştir. Eskiden, önce üretici müşteriye gitmeden, müşteri işletmeye gelerek alırdı. Ama bugün önce sat sonra üret dönemi başladı” dedi.
Batan işletmelerin batma nedenlerini sıralayan Sönmez, nakit yönetimi hatası, çalışanların ihmal edilmesi, müşterinin ihmal edilmesi, müşterinin beklentilerinin okunamaması olduğunu belirterek; “Artık büyük balığın küçük balığı yutamayacağı bir gerçektir. Kendini yenileyen doğru satış stratejileri belirleyen işletmeler ayakta kalacaktır” dedi.
Bir sonraki hafta devam edecek olan eğitim programının konusunun ise satış uzmanının nitelikleri ve doğru satış teknikleri olacağı belirtildi. (gk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here