LİAD, Yambol’ da iş görüşmelerinde bulundu

21
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) üyeleri, Cengiz  Konca Başkanlığında, Bulgaris tan’ın Yambol kentinde iş görüşmelerinde bulundu.

 

Vahit İŞBAŞARAN

Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın daveti üzerine Yambol’a giden iş adamlarımızın kafilesinde LİAD Başkanı Cengiz Konca, Genel Sekreter Şadan Canaz, Ak Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Muammer Dobrucalı, Selahattin  Minsolmaz, Ahmet Büyükbüce, Özkan Gürbüz, Nurtaç Saraçoğlu, Halil Yılmaz, Aziz Vurucu, Erdal Alemdar, Feridun Ergin, Hayrettin Çetinkaya, Sayhan Şen ve tercüman RaşitYaylıdere yer aldı.
İşadamlarımızı Yanbol’a gelişlerinde, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Stoyço Stoyçev, Başkan Yardımcısı Tatyana Balıkçieva, tercüman Gülhan Ayvazova ile yöneticileri karşıladı.
Yaklaşık olarak nüfusu 70 bine ulaşan Yambol’da kafile-miz Hotel Kabıle’ ye yerleştikten sonra bir süre istirahat etti.
Daha sonra işadamlarımız akşam yemeğinde Yambol Ticaret Odası Başkanı Stoyço Stoyçev, Tunca Belediye Başkanı Georgi Georgiev, oda yöneticileri ve Yambol’lu  işadamları ile bir araya geldiler.
Yemekte ilk sözü Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Stoyço Stoyçev aldı. Stoyçev konuşmasında şunları söyledi.
"Sayın başkan Cengiz Konca ve değerli iş adamları Yambol’a hoş geldiniz. İş adamları olarak sizleri aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. İki ülkenin iş adamları olarak bir araya gelip çok iyi işler yapacağımıza inanıyorum" dedi.
LİAD Başkanı Cengiz Konca’da yaptığı konuşmada; "Bulgaristan bizim en sıcak ilişkiler içerisinde olduğumuz sınır komşumuz. LİAD olarak daha öncelerden de yaptığımız programların bir yenisini de üye iş adamlarımızın isteği doğrultusunda yapıyoruz. Bulgaristan Tarım ve Hayvancılık konusunda iş adamlarımızın yatırım yapabileceği bir ülke. LİAD olarak temennimiz iki ülke iş adamlarının bir birleri ile kaynaşsın iş tecrübelerinden yararlansın. Somut iş bağlantıları gerçekleşmemiş olsa bile karşılıklı görüşmede edinilecek farklı bilgilerin dahi faydalı olacağını düşünüyoruz. Lüleburgaz İş Adamları Derneği olarak komşumuzla daha sıkı ilişki kurmayı hedefliyoruz. Bu konuda bu tarz çalışmalarımız artarak devam edecek ümidimiz ise bu           programdan verimli sonuçlar çıksın. Kültürel ilişkilerimiz ticari anlamda da kuvvetlenecektir." dedi.
Tunca Belediye Başkanı Georgi Georgiev’ de yaptığı konuşmada, bu görüşmelerin burada kalmamasını temenni ettiğini, ilişkilerin çok  iyi gittiğini ve daha da iyiye doğru  gideceğini söyledi.
Yapılan konuşmalardan sonra Lüleburgaz İş Adamları Derneği Başkanı Cengiz Konca, Tunca Belediye Başkanı Georgi Georgiev’e,  Ak Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’ da  Yambol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Stoyço Stoyçev’e "bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı vardır" diyerek kendilerine fincan takımı armağan ettiler.
Yemekte Lüleburgaz’ lı işadamlarımız ve Yambol’lu iş adamlarıyla bireysel görüşme-lerde bulundular.
Ertesi gün işadamlarımız Cengiz Konca başkanlığında Yambol Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ettiler. Kafilemizi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Stoyço Stoyçev, Başkan Yardımcısı Tatyana Balıkçieva ile oda yöneticileri ve çalışanları karşıladı. LİAD Başkanı Cengiz Konca ve iş adamlarımıza, Stoyçev, oda hakkında bilgiler verdi.
LİAD Başkanı Cengiz Konca,Yambol’ a yapılan ziyaret ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada,Yambol’lu iş adamlarıyla yapılan iş görüşmelerinin çok yararlı olduğunu belirterek "Komşu ülkemizin Yambol şehrindeki iş adamlarımızla görüşmelerimizi daha sonra gerek Lüleburgaz’da olsun, gerekse Yambol’da olsun sürdüreceğiz. Bu yapılacak olan görüşme-lerde olumlu sonuçlar çıkacağına inanıyorum. İlişkilerimiz ticari anlamda güçlenecektir" dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here