LİAD, “Küresel Kriz Sonrası İçin Sinerjik Yapılanma Modeli” Semineri düzenliyor

10
Lüleburgaz İşadamları Derneği (LİAD), 24 Şubat Çarşamba (bugün) saat 19.45 te Lüleburgaz Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda Eğitim Semineri düzenleyecek.


Lüleburgaz
Lüleburgaz İş adamları Derneği Başkanı Cengiz Konca yaptığı açıklamada üyelerinin küresel kriz ortamından en az şekilde etkilenmelerini sağlamak amacıyla onların yanında olmaya ve katkı sağlamaya devam ettiklerini belirtti.
Konca; “Göreve geldiğimiz günden itibaren üyelerimizin krizden en az etkilenmelerine katkı sağlamak için her ay düzenli seminer ve konferanslar düzenledik. Ekonominin duayenlerini şehrimize davet ederek en son gelişmelerin zamanında ve doğru bilgilerle üyelerimize ulaşmasını sağladık. Bunun yanında yine üyelerimizin kurumsal yapılarını güçlendirmelerini rekabet imkânlarını artırmalarına yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantıları düzenledik. Üyelerimizin uluslar arası rekabette yerlerini almaları için ihracata yönlendirerek fuar ve yurt dışı gezileri yaptık. Yine aile şirketlerimizin sorunlarına ve bunların çözüm önerilerine yardımcı olmak amacıyla konusunda uzman hocalarla bir araya geldik. Ayrıca üyelerimizin bilgi ve tecrübelerini artırmamızın yanında üyelerimizin personeline de eğitim vererek firmalarına katma değer oluşturmalarını sağladık.
İşte bu çalışmalarımızın en sonuncusu olan Küresel Kriz Sonrası İçin Sinerjik Yapılanma Modeli adlı, 24.02.2010 tarihinde saat:19.45’da Lüleburgaz Ticaret Borsasında bilgilendirme toplantısını düzenleyeceğiz. Katılmak isteyen işadamlarımız 413 13 10 nolu telefondan rezervasyon yaptırabilirler. Semineri Haluk Ziya TÜRKMEN sunacaktır” dedi.
Konca bu programla amaçlarını şöyle açıkladı; “Ekonomik krizin yarattığı düşük güven ortamında beklenilen düzeyde artmayan tüketim ve buna karşın üretim potansiyelindeki artış, kurumları yeni proje yapma, ürün geliştirme, inovasyon odaklı faaliyet gösterme konusunda finansal kurumsal ve pazarsal boyutlarda zorlamaktadır. Bu durum kurumların yaşam çizgisini olumsuz yönde etkilemektedir. Yarına hazır olmanın en büyük kaldıracı olan güncel teknolojik fırsatları doğru kullanmada engeller çıkarmaktadır. Firmaların yapısal dönüşümü ve kapitalizmin kendine çeki düzen verme sürecinin 10 yıl süreceği beklentisi ile sınırlı büyüme ve yüksek rekabet ortamı  eski ve güncel işleri daha ölçülebilir yapma ihtiyacı doğurmuştur. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak pazarlamaya duyarlı mali mesuliyet merkezli yapılanma ile sürekli yeni işlere “sinerjik” yaklaşım değişik yönetsel açılımları kaçınılmaz kılmaktadır. Sadece kurum giderlerini satışa göre makul oranda tutmanın çözüm olmaktan uzak olduğu bu dönemde “ekonomik iç disiplin” mantığı ve “iş geliştirme" prensiplerine uyumlu bir değişim sürecinde yönetilmesi şarttır. Bu amaçla geliştirdiğimiz şirket yapılanma modeli günümüz ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş pazarlama ve finans işlevlerinin Pazar gereklerine uyumlu değişim yönetimi modeli açılımıdır. Hem değişmek, hem büyümek hem genel ve üretim maliyetlerine meydan okumak için düzenledik” diyerek
Seminerde  işlenecek konu başlıkları ise;
* Kurum faaliyetlerinin yönetsel analizi
* Pazarlama sonuçlarının finansal açıdan değerlendirilmesi
* Planlamanın mali ve pazarlama sonuçlarını dikkate alınarak yapılması
* Yönetsel sonuçlara göre sürekli taktik geliştirme
* Faaliyet sonuçlarına göre operasyonun gözden geçirilmesi, gerekiyorsa yeniden yapılandırılması
* Kaynak verimliliği, dolayısıyla kar maksimizasyonu ve kaynak israfı minimizasyonu için strateji ve hareket planı geliştirme şeklinde olacağını belirten Konca, son olarak, bu organizasyonunda diğerleri gibi üyelere pozitif yönde katkı sağlayacağına inancının tam olduğunu ifade etti. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here