LİAD, girişimcileri KOSGEB Müdürü ile buluşturdu

15
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD), KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na katılan girişimci adayları KOSGEB Müdürü ile buluşturdu.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD), KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Kursu’na katılan girişimci adayları KOSGEB Müdürü ile buluşturdu.
LİAD tarafından düzenlenen KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılan kursiyerlere KOSGEB Müdürü Tarık Altuntaş Girişimcilik ve Girişimcilik Destekleri hakkında bilgiler verdi.
Devlet olarak genç girişimciler başta olmak üzere girişimci adaylarına çok ciddi imkânlar sağlandığını ifade eden Altuntaş;
“Devlet olarak istiyoruz ki herkesin girişimci ruhu ile bir işi olsun. Ülkemizin ulaşmak için koyduğu hedeflere erişmesi adına herkesin katkısı olsun. Girişimcilik desteği sıfırdan iş kuracak girişimciler için büyük avantaj sağlamakta. 30 bin TL Hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi imkânı sunulmaktadır. İş kurmak isteyen girişimcilere destek adına önemli meblağdır. Şunun da iyi bilinmesi lazımki biz girişimcilere iş kurmuyoruz. İş kurmak isteyenlere adı üstünde destek sağlıyoruz.  Bu destekleri alabilmenin ilk basamağı da bu eğitimi almaktır. Bu konuda bizimle ortaklık yapan LİAD’a teşekkür ediyorum. Bu tarz ortak çalışmalarımız devam edecektir” dedi.
LİAD üyelerinin katıldığı KOSGEB Girişimcilik Kursu hafta sonuna kadar devam edecek. Yeterli talep olması halinde yenisi düzenlenecek. (Savaş Eskici)
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here