LİAD Bölgesel ve Ulusal Programlarına Başladı.

14
Lüleburgaz İş Adamları Derneği (LİAD) Başkanı Cengiz Konca, “ Aile Şirketleri’nde Kurumsallaşma ve firma kültürü” adlı seminerin 23 Aralık Çarşamba (Bugün) günü saat 19.30 da Lüleburgaz Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirileceğini belirtti.

 

Lüleburgaz

Eğitim Seminerini düzenlemekteki amaçlarının ise; Değişen ticaret kurallarına uyum sağlamak, ulusal ve uluslar arası rekabette ayakta kalabilmek ve şirketlerin 2. Ve hatta 3. Kuşaklara aktarılmasını sağlamak olduğunu belirten Konca “ Semineri 2 saat olarak planladık. Programımız soru-cevap şeklinde iki bölümden oluşacak. Bu eğitim seminerinin Kobilerimizin zayıf ve güçlü yönlerinin tespit edilmesi ve çözümler bulunması açısından çok faydalı bir eğitim semineri olacağına inanıyorum” dedi.
Eğitim Semineri’nin konu başlıkları ise şu şekilde;


 Aile Şirketlerinin Temel Özellikleri, Aile Şirketlerinde Avantajlar ve Dezavantajlar,
 Aile Şirketlerinde Yönetim, Birinci Kuşağın Zorlukları,
 Aile Şirketlerinde Yeni Kuşaklar, Aile Şirketi Kurumsallaşmasından Neyi Anlıyoruz? Aile Şirketleri Neden Kurumsallaşamıyor?
 Kurumsallaşma Nedir? Ne Değildir? Kurumsallaşmanın Olmazsa Olmazları
 Bireylerin, Ailelerin ve Şirketlerin Kurallı Hayat Öngörüsü
 Aile Şirketi Anayasası, Kurumsallaşma Sürecinde En Önemli Faktör: Liderlik
 Aile Liderliğinden İş Liderliğine, Başarılı Liderlerin Temel ve Ortak Özellikleri, Bir Gönül Yolculuğu: Hizmetkâr Liderlik
Eğitim Semineri’nin kendi alanında uzman, Türkiye’de önemli firmalara danışmanlık yapmış İlhami Fındıkçı tarafından verileceğini belirten Konca “ İşadamları ile aynı dili konuşan ve sektörün içinden gelen İlhami Fındıkçı’nın verdiği eğitim semineri katılımcılar için faydalı olacaktır” dedi.
Konca,  gelişen ve değişen piyasa şartlarında üyelerimizin entegrasyonu konusunda da önümüzdeki ayda bu konuları pekiştirecek “ORTAKLIK KÜLTÜRÜ” adlı seminerinin düzenleneceğini ve ardından, İnsan Kaynakları Seminerinin, Şirketlerin Checkup Seminerinin düzenleneceği ifade etti.

Şubat ayında da AFRİKA iş gezisi düzenleneceğini belirterek Konca, “üyelerimizin ufkunu açarak global krizden en az şekilde etkilenmelerine katkı sağlamaya çalışıyoruz” dedi. (gk)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here