Kutlu Doğum’da mahkumlar unutulmadı

9
Kırklareli İl Müftülüğü, Açık Cezaevi İnfaz Kurumu’ndaki mahkûmlara “Kutlu Doğum Haftası Programı” düzenledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Müftülüğü ile Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kırklareli Açık Cezaevi’ndeki mahkûmlara “Kutlu Doğum Haftası Programı” düzenledi.
Kırklareli Açık Cezaevi’nde 20 Nisan 2015 Pazartesi günü gerçekleşen programa; Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Mustafa Korkmaz, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Kapıcı, Cezaevi Müdürü Muammer Seyitoğlu, 2. Müdür Muammer Dilitatlı ve Açık Cezaevi mahkûmları katıldı.
Program mahkûmlardan birinin Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı. Kur’an Tilaveti ardından Müftü Yardımcısı Mustafa Korkmaz, Kutlu Doğum Haftası ve peygamberin hayatını anlatan açılış konuşması yaptı. Program Açılış konuşması sonrası, Peygamberin Hayatını anlatan Sinevizyon Gösterisi ile ardından da mahkûmlardan oluşan İlahi Grubu’nun İlahileri ile devam etti. Diyanet İşleri Başkanlığı İle Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Siyer” ve “Hadis” Yarışmaları’nın ödülleri verildi.
Yarışmada dereceye giren mahkûmlara ödüllerini; Müftü Yardımcısı Mustafa Korkmaz ve Cumhuriyet Savcısı Mustafa kapıcı verdi.  Dereceye giren Mahkûmlara ödülleri yanında, Kutlu Doğum’un simgesi olan Karanfil ve Gül dağıtıldı. Savcı ve Müftü Yardımcısı dereceye giren mahkûmları tebrik etti. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here