Kurslara müracaat etmekte geç kalmayın

11
Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kırklareli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İş-Kur Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile istihdama yönelik Mesleki Beceri Kursları açılacağı bildirildi.


HABER MERKEZİ
Kurslara katılmak isteyen vatandaşlar dilekçe birlikte; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü, Vali Faik Üstün İ.Ö.O Müdürlüğü, Kırkşehitler İ.Ö.O Müdürlüğü, Doğan Işıkalp İ.Ö.O. Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkez ve ASO Müdürlüğü, Sultan Reyhani Camii İmamı, Kırkşehitler Camii İmamı.
* Kurslara katılım şartları:
– Okur-Yazar Olmak.
– Yetişkin olmak (16-65 Yaş arası olmak).
– Son (İki) 2 yıl içinde İş-Kur Kursları’na katılmamış olmak.
– Son (İki) 2 yıl içinde toplum yararına çalışma programlarına katılmamış olmak.
– Tek bir kurs için müracaat yapılacaktır.
* Kurs türleri: Makineci Yetiştirme, Trikotaj -1, Makreme Örgü Yapma, Ev Tekstil Ürünleri Hazırlama, Halı Dokuma, Kilim Dokuma, Hasta ve Yaşlı Refakatçisi, Ev, Büro ve Kurumu Temizliği, Satış Görevlisi, Tezhip, Uygulamalı Tiyatro, Uygulamalı Türk Sanat Müziği, Uygulamalı Türk Tasavvuf Müziği, Saç- Sakal (Berberlik), Hasır Mobilya Yapımı, Duvarcı, Sıvacı, Betonarme Kalıpçılığı, Betonarme Demirciliği, Kalebodur  Fayans Döşemeciliği, Boya-Badana, Katı ve Sıvı Yakıt Ateşçiliği, Büyükbaş Hayvan Yetiştiriciliği, Bahçe Bakımı, Organik Tarım Tohumdan Sebze Yetiştiriciliği. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here