Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini En güzel okuyanlar yarın belirlenecek

22
* Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu tarafından düzenlenen “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması” yarın saat 10.00’da Kırklareli Hızırbey Camii’nde gerçekleştirilecek.

HABER MERKEZİ
Kur’an-ı Kerim’in insanlığa sunduğu mesajının daha iyi anlaşılabilmesi için çalışmalarını sürdüren Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak  (KAB) Platformu tarafından “Kuran-ı Kerim’i ve Yüce Mealini Güzel Okuma Yarışması” düzenleniyor.
 Kırklareli Hızırbey Camii’nde yarın saat 10.00’da başlayacak olan yarışma ile ilgili olarak Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu adına Kırklareli “Kur’an-ı Kerim’i ve Mealini Güzel Okuma Yarışması” organizasyon yürütücüsü Dr. Ramazan Üstün şunları kaydetti:
“Bu yarışmayı ülkemizde düzenlenen diğer Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarından ayıran en temel fark Kur’an-ı Kerim’i güzel okumanın yanı sıra mealinin de seslendirilmesidir. Yarışmanın amacı; Güzel okuyan yetenekleri ortaya çıkarmak, Okuma, dinleme ve anlama kültürünü geliştirmek, Ayetleri gönüllere indirirken, okunan ilahi kelamın içerdiği mesajları akıl ve düşünce dünyasına taşımak,  Kur’an-ı Kerimi güzel okuma üslubunu genç kuşaklara aktarmaktır.
Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da desteklenen Yarışmanın Kırklareli İl Finali Merkez Hızırbey Camii’nde 15 Kasım Pazar günü Saat: 10.00’da gerçekleştirilecektir. Yarışmaya katılmak için çok büyük ilgi var. Bu bizi ziyadesiyle memnun etti. Öyle ümit ediyorum ki coşkulu bir yarışma olacak. Yarışmada İl Birincisi: 1.000 TL İkincisi: 750 TL üçüncüsü: 500 TL ödül kazanacak, İl birincisi ayrıca, 2010 Yılı Mayıs ayında Bursa da yapılacak olan Marmara Bölge yarışmasında Kırklareli’ni temsil edecek.  Bölge birincisi umre ile ödüllendirilecek. Yarışmanın Türkiye Finali ise yedi bölge birincisinin katılımıyla 30 Mayıs 2010 Pazar günü İstanbul da gerçekleştirilecek. Türkiye birincisi 10.000 TL, ikincisi 7.500, üçüncüsü 5.000 TL ile ödüllendirilecek.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here