Küpeleme Protokolü yenilendi

63
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında 2015 Yılı Önsoykütüğü ve Soykütüğü kapsamında Küpeleme ve Kayıt İşlemleri’nin yapılmasına dair protokol imzalandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında 2015 Yılı Önsoykütüğü ve Soykütüğü kapsamında Küpeleme ve Kayıt İşlemleri’nin yapılmasına dair protokol imzalandı.
Kırklareli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci ve Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci yeni yılda yeni Küpeleme ve Kayıt İşlemleri’nin yapılmasına dair protokolü imzalayarak 1 yıl daha işlemlerin Birlik tarafından yapılacağını onayladılar. 
* “Küpeleme protokolü bu yıl 6. kez imzalanıyor”
5 yıldan bu yana Küpeleme ve kayıt işlemlerinin Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yapıldığını belirten İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hakan Keçeci, güven üzerine kurulmuş bağlar ve karşılıklı düzenli iletişimler sayesinde 2014 yılının başarılı bir şekilde geride bırakıldığını söyledi.
Keçeci; “Birliğin yapmış olduğu gerek ıslah çalışmaları ve gerekse de kayıt işlemleri düzenli ve sistematik bir şekilde devam etmekte ve bu sayede de yetiştiriciler hayvanları ile ilgili tüm bilgilerine istedikleri zaman ulaşabilmektedirler. Ayrıca düzenli ve sistematik çalışmaları sayesinde de Bakanlığın vermiş olduğu desteklerden en iyi şekilde yararlanmaktadırlar. Bu yıl 6. kez imzaladığımız protokolle yine tüm yetiştiricilere birlik ve beraberlik içerisinde yardımcı olacağız ve en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz” dedi. 
* “Hayvanlardaki Düşük Küpe Kayıtları yine Birlik’te”
Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci; “2010 yılından bu yana İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol kapsamında tutulan düzenli kayıtlar sayesinde yetiştiricilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konumdayız.  Islah alanında yaptığımız önemli ve sistematik çalışmalarla şuan yetiştiricilerimizin hayvanlarının çoğu belgeli hele gelmiştir. Böylelikle de  gerek il içi gerekse de il dışından düve alımı yapmak isteyen tüm alıcılar üyelerimizin yetiştirdiği birinci sınıf, kaliteli, sertifikalı ve her aşısı düzenli bir şekilde yapılmış gebe düvelerine ulaşabilmek için Birliğimizi tercih etmektedirler. Bu yıl yeni hizmet binamıza geçmiş bulunmaktayız. Üyelerimizin kaliteli, temiz, modern bir binada hizmet almaları bizim için çok önemli. Çünkü üyelerimiz her şeyin en iyisini hak etmektedirler. Ayrıca Birliğimizin yapmış olduğu hayvanlardaki düşük küpe kayıtları geçen yıl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yapılmıştı. Fakat bu yıl imzaladığımız yeni protokolle düşük küpe kayıtları yine Birliğimiz tarafından titizlikle takip edilerek işleme alınacaktır. Bu konuyla ilgili olarak üreticilerimizin hayvanlarının kulak küpesindeki numarası silinmiş, çift kulağında küpesi olmayan ve sadece tek kulağında küpesi olan hayvanlarının bilgilerini Birlik merkez-şube bürolarına ya da Birlik saha personeline bildirmeleri gerekmektedir” dedi. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here