Küçük Başkanlardan Babaeski ile ilgili büyük istekler

22
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı Belediye Başkanlığı koltuğunu Babaeski Merkez İlköğretim öğrencileri Gözde Okumuş, Beyda Argun ve Emin Sever’e devretti.
HABER MERKEZİ
HABER MERKEZİ
Babaeski Belediye Başkanlığı makamında saat 14.30’da Babaeski İlköğretim Okul Müdürü Taner Turan, Sınıf Öğretmeni Alparslan Kanat’ın da katıldığı Belediye Başkanlığı makam ziyaretinde 10’ar dakika aralıklarla Belediye Başkanlığı Makamını devralan küçük belediye başkanlarından Gözde Okumuş Babaeski Belediye Başkan Yardımcısı Basri Güleç’e en kısa sürede Babaeski’ye bir kültür merkezi kazandırılması emrini, Beyda Argun  Zabıta Müdürü Hakan İnanç’a Babaeski’de başı boş köpeklerin sayısının fazla olduğunu belirterek öncelikle Babaeski’ye Hayvan Barınağı yapılmasını, Emin Sever ise Fen İşleri İnşaat Mühendisi  Erhan Koldaş’a yolların yapılması talimatını verdi. Belediye Başkanı Av.Abdullah Hacı küçük belediye başkanlarının soruları hakkında şunları belirtti. “Aydınlık Türkiye’nin geleceği sevgili çocuklar öncelikle bu güzel tespitleriniz için çok teşekkür ederim. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak ilçemize Kültür Merkezi kazandırılması için şuan çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. İlçemizde bulunan eski Atatürk İlköğretim Okulu’nu belediyemiz bünyesine katıp kültür merkezi olarak kullanmak için İl Özel İdare’ye başvurumuzu yaptık. Eğer Atatürk İlköğretim Okulu olmazsa İl Özel İdare’nin belediyemize 25 yıllığına tahsis etmiş oldu eski İl Özel İdare binamızı Kültür Merkezi haline dönüştüreceğiz. Biz bu binayı Kent Konseyi bünyesine tahsis etmek istiyoruz ama Atatürk İlköğretim okulu olmazsa sizlerin en büyük ihtiyacı olan Kültür Merkezini İl Özel İdaresi binamızda hizmete açacağız. Yollarımız şuan dediğiniz gibi çok kötü bunun bilincindeyiz. Fakat yollarımızın  tamamını yapamamamızın en büyük nedeni Doğal Gaz Servis Bağlantılarının ilçemizde henüz bitmemiş olmasıdır.  Eğer yollarımızı şu anda yapsak Temmuz Ayında Doğal Gaz Çalışmaları nedeni ile yollarımız tekrar alt üst olacak ve yapmış olduğumuz yollar boşa emek boşa harcama olarak karşımıza çıkacaktı. Benim halkımızın bir TL’si bile benim için çok değerlidir ve bizler belediyemizin tüm kaynaklarını en etkin şekilde kullanmak zorundayız. Diğer bir konu sokak köpekleri konusunda da haklısınız ilçemizde hayvan barınağı ihtiyacımız var bunun içinde çalışmalarımızı başlatacağız.”
Makam ziyareti sonunda öğrenciler belediye meclis salonunu gezdi ve belediye başkanı Av.Abdullah Hacı öğrencilere saat hediye etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here