KTSO’dan Defterdar Mustafa Şahin’e ziyaret

28
* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı ve Yönetim Kurulu Başkan’ları dün saat 11.00’de Vergi Haftası dolayısıyla Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin’e ziyaretlerini gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı Ertuğrul Ziya Çetintaş ve Yönetim Kurlu Başkan’ları Mehmet Sağ, Gürkan Oras, Murat Altınterim, Ersan Gürdal, Hasan Öztürk ve Mustafa Yılmazoğlu Kırklareli Defterdarı Mustafa Şahin’i ziyareti sırasında Şahin’e Plaket verdi.
Kırklareli Defterdar’ı Mustafa Şahin; “İl genelinde diğer illere örnek olacak şekilde biz doğrusu kamu çalışanları adına Ticaret ve Sanayi Odası’ndan çok memnunuz. Umarım bir ömür boyu devam eder. Dünde bahsettiğim gibi biz genelgemizde halkımızdan son derece memnunuz mutluyuz. En ufak bir sorunuz dahi yok, mesleğimizin dışındaki konularda da nasıl yardımcı olabiliriz diye buraya gelen vatandaşa herkesin ihtiyacını giderme gayreti içindeyiz ve bundan da mutluluk duyuyoruz. Sağ olun geldiğiniz içinde, iadeyi ziyaretiniz içinde tekrar teşekkür ediyorum” dedi ve dar gelirli öğrencilere yapılan ayakkabı yardımı hakkında bilgi verdi.
Ayakkabı yardımı konusunda yaptığı açıklamasında; “Dediğimiz gibi burada büyük pay çok değerli Ticaret ve Sanayi Odamıza ait. Biz sadece bir fikir olarak ortaya koyduk, onlarda destek verdi. Biz her yıl bazı köylerimizdeki İlk Öğretim Okullarına Defterdarlık olarak haftalık kutlamalar çerçevesinde kırtasiye yardımı yapıyoruz. Ama bu sene Ticaret Odası’nın bazı değerli üyeleriyle sohbet ederken bu konu gündeme gelmişti. Onlarda sağ olsunlar dediler ki madem böyle bir düşünceniz var bizde karınca kararınca destek olalım dediler. Zaten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yıl onlarda değişik adlar altında yardımda bulunuyorlar büyük çapta ama sadece onlarda bizim küçük mütevazi çabamıza bir destek gösterdiler. Şuan rakamı tam olarak bilmiyorum ama en son 70 çift bot dar gelirli öğrencilere yaptığımız bu kırtasiye yardımının yanında Ticaret Odamızın desteği ile öğrencilere ayakkabı ve bot yardımı yaptık. O yardımda Vergi Haftasına denk geldi iyi oldu. Büyük pay Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odasına ait, biz sadece fikrin oluşmasında bir katkımız oldu. Onun dışında ayrıca teşekkür ediyorum arkadaşlara. Biz daha önceden Milliği Eğitim marketiyle öğrencilerin ayakkabı numaralarını almıştık. Sayının arttırılması için tekrar zaman darlığı nedeniyle ayakkabı numaralarını alamadık. Ama onun Vergi Haftası içinde olması şart değil, ileriki tarihlerde, önümüzdeki haftalarda veya aylarda İnşallah Ticaret ve Sanayi Odamızla görüşüp arttırabiliriz” dedi.
Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkan’ı Ertuğrul Ziya Çetintaş Kırklareli Defterdar’ı Mustafa Şahin’in ziyareti sırasında yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Sayın Defterdarım tekrardan Vergi Haftanızı kutluyoruz. Odamıza yaptığınız ziyaretiniz içinde ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizde iadeyi ziyaret yapalım Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin çalışmaları ve ekonomik krize rağmen Kırklareli’de ki verginin 2009 senesinde artmış olmasından dolayı sevinçliyiz. Bu çalışmalar sırasında çok önemli olan vergilerin zamanında ve adil bir şekilde toplanması konusunda sizinle olan uygun iş birliği içindeki çalışmalarımızdan dolayı çok memnunuz. Desteklerinize teşekkür ediyoruz İnşallah önümüzdeki senelerde bu uyumlu çalışmalarımıza iki kurum olarak devam edip Şehrimiz için ülke ekonomisi için en sağlıklı sonuçların çıkmasında beraber çalışacağımızı ümit ediyoruz. Biz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu olarak teşekkür ediyoruz” dedi.  (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here