“Köylerinizin kıymetini iyi bilin”

16
* Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Pınarhisar İlçesine bağlı Yenice Beldesi ile Akören, Evciler, İslambeyli, Poyralı ve Erenler Köylerini ziyaret ederek, belde ve köy sakinlerinin istek, arzu ve şikayetlerini dinledi. Aydoğdu, gençlerin tekrar köylerine göç etmek isteyeceklerini, bu yüzden de buraların kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti.

HABER MERKEZİ
Vatandaşların istek, arzu ve şikâyetlerini dinlemek, sorunları yerinde görüp, çözüm yolu bulmak için, Merkez ve İlçelere bağlı, belde ve köy ziyaretlerine devam eden Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, 10 Haziran 2010 Perşembe günü Pınarhisar İlçesine bağlı belde ve köyleri ziyaret etti.
Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen ile birlikte İl ve İlçe Müdürlerinin hazırda bulunduğu köy ve belde gezilerinde, belde ve köy sakinlerinin ihtiyaç ve sorunları yerinde görülüp anında giderilmeye çalışıldı.
Belde ve köy sakinleri Vali Aydoğdu ile beraberindekileri çiçeklerle karşılarken, Vali Aydoğdu ise büyükleri dinleyerek, küçükleri ise hediyeler vererek mutlu etmeye çalıştı.
Vali Aydoğdu, Pınarhisar İlçesine bağlı belde ve köylerine yaptığı ziyaretlerde, tarımdan köy yollarına, sulama sorunlarından hayvancılığa, eğitimden sağlığa kadar, vatandaşların isteklerini dinleyerek çözüm yolu bulmaya çalıştı.
Vali Aydoğdu, köy sakinlerine, köy ve beldelerini terk etmemelerini, bu yerlerin eskiden daha da güzel olacağını belirterek, şimdi köyden şehre olan göçlerin, önümüzde ki yıllarda gençlerin tekrar köylerine göç etmek isteyeceklerini, bu yüzden de buraların kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti.
Köylerde genelde sulama ve yol sorunlarının olduğunu dinleyen Vali Aydoğdu, sularımızın kıymetinin ve tasarruflu kullanımın bilinmediği, bir su meselesi yüzünden, iki köy arasında tartışmaların bile yaşandığını belirtti.
Vali Aydoğdu, görev icabı Türkiye’nin birçok yerinde bulunduğunu, bu yüzden de, diğer illere bakıldığında aslında Kırklareli’nin köy yollarının iyi durumda olduğunu söyleyerek, iyi olmasına rağmen daha da iyi olması için köy sakinlerinin haklı isteklerinin yerine getirileceğini sözlerine ekledi.
“Trakya’mız ve Kırklareli’miz için tarım alanları çok önemli” diyen Vali Aydoğdu, bunun yanı sıra yolların da önemini vurgulayarak, köy sakinlerinin istek ve arzularını yerine getirmeye çalıştı.
Belde ve köy ziyaretlerinde İslambeyli Köyü’ndeki yağmur duasına da katılan Vali Aydoğu, köy sakinleri ile birlikte ellerini açarak, dualar etti.
Poyralı Köyü ziyareti sırasında Poyralı Kültür Evi’ni gezen Vali Aydoğdu, Poyralı Kültür Evi’ne gerekli olan her türlü istek ve desteğin yapılması için talimatlarda bulunarak, özellikle köyde yaşayan bayanların, yaşadıkları yerlere sahip çıkmalarını ve sorunlarını dile getirdikleri için bayanlara ayrıca teşekkür etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here