Köylerimizin yol sorunu bitmiyor

13
Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, daire müdürleri ile birlikte köylere yaptığı sorunları dinleme ziyaretlerini tamamladı.
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Kaymakam Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halit Gülten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, Tarım Müdürü Hasan Karaman, Sağlı Grup Başkanı Önder Porsuk ve TREDAŞ İşletme Müdürlüğü Teknik Şefi Şerif Atlı ile birlikte Akçaköy, Emirali ve Umurca Köyleri’ni ziyaret ederek sorunları dinledi.
İlk ziyaret Akçaköy’e yapıldı. Kaymakam Yılmaz ve daire müdürleri köye gelişlerinde Köy Muhtarı İsmet Erdem, azalar ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Köy Muhtarı İsmet Erdem yaptığı konuşmada,"Köyümüzün suyu K.Karıştıran gelmektedir. Buda bize maliyetli olmaktadır. Bunun üzerine köyümüze yeni bir içme suyu kuyusu açtırdık. Kısa sürede de su deposunu yaptıracağız. Köyümüzün içinden geçen anayol çok virajlı, sık sık kazalar meydana geliyor. Bununla ilgili bir önlem alınmasını istiyoruz. Evrensekiz ile olan bağlantı yolunun yapılmasını istiyoruz. Bu bağlantı yolu yapıldığı takdirde Lüleburgaz’a gidiş yolumuz en az 10-12 km kısalacaktır" dedi.
Daha sonra Kaymakam Yılmaz ve daire müdürleri, sağlık ocağı binası ile yeni yaptırılan kantarı gezdikten sonra Emirali Köyü’ne geçtiler.
Kaymakam Yılmaz ve beraberindeki daire müdürlerini Emirali Köyü’ne gelişinde Köy Muhtarı İsmail Orlu, azalar ve vatandaşlar karşıladı.
Muhtar İsmail Orlu "Su problemimiz yok. Su ücretlerinin tahsilinde biz de zorluk yaşıyoruz. Elektrik borcumuz var. 30 bin lira su alacağımız var. Yollarımız bozuk. Elektrik hatlarımız çok eski, değiştirilmesini istiyoruz" dedi.
Kaymakam Cemalettin Yılmaz ve beraberindeki daire müdürleri daha sonra Umurca Köyü’ne geçtiler. Kaymakam Yılmaz ve daire müdürlerini köye gelişlerinde Köy Muhtarı Salih Birgün, azalar ve vatandaşlar karşıladı.
Köy Muhtarı Salih Birgün yaptığı konuşmada "Köy yollarımız bozuk. TPAO’dan malzeme alabilirsek sıcak asfalt yapacağız" dedi.
Kaymakam Yılmaz ve daire müdürleri, köy sakinlerinden Hamza Dönmez’in daveti üzerine,  evini ziyaret ederek bir süre bahçesinde dinlendiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here