Köy muhtarları su paralarını toplayamamaktan şikayetçi

17
Lüleburgaz köy muhtarları, içme suyu parasını toplayamamaktan şikayetçi oldular.
  
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Kaymakam Cemalettin Yılmaz, beraberinde bulunan Jandarma Komutanı Yüzbaşı Halit Gülten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce, İlçe Tarım Müdürü Hasan Karaman ve Sağlık Grup Başkanı Önder Porsuk ile beraber Alacaoğlu, Çengelli ve Seyitler Köyleri’ni ziyaret ederek, köy sorunlarını yerinde dinlediler.
Kaymakam Cemalettin Yılmaz ve beraberindeki daire müdürleri Alacaoğlu Köyü’ne gelişte Muhtar Nedim Çetin, azalar ve vatandaşlar tarafından karşılandı.
Köy Muhtarı Çetin "Köyümüzden yoğun bir şe-kilde ağır tonajlı arabalar geçmektedir.  Köyümüzün yolları geniş olduğu için bu yollarımıza kaldırım yapılarak parke taş döşenmesini isti-yoruz. Köprümüzün yeniden yapılması lazım. Vatandaşlarımızın içme suyu ücretini tahsil edemiyoruz. Vatandaşlarımızdan 70 bin lira su parası alacağımız var. 13 yıldan beri su parası ödemeyenler var. Bu konuda sizden destek bekliyoruz" dedi.
Daha sonra Kaymakam Cemalettin Yılmaz, köyde Kenan Var’a ait buğday alımları için analiz yapan laboratuarı gezerek bilgiler aldı.
Kaymakam Yılmaz ve beraberindekiler Çengelli Köyü’ne gelişlerinde Köy Muhtarı Rahim Kurt, azalar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı.
Köy Muhtarı Rahim Kurt yaptığı konuşmada "Köyümüzde bulunan elektrik direkleri alçak. Bu nedenle sarkan elektrik telleri tehlike oluşturu-yor. Sulama göleti projemiz var. Teslim ettiğimiz proje DSİ’de bekliyor. Davutlu Köyü ile hayvan otlatma yüzünden sorun yaşıyoruz. Yaklaşık 3 km. uzunluğunda köy içi bozuk yollarımız var. Köyümüzün kanalizasyonu kendi imkanlarımız ile yaptık. Yine kendi imkanlarımızla cenaze yıkama aracı yaptırdık" dedi.
Daha sonra Köy Muhtarı Rahim Kurt, Kaymakam Cemalettin Yılmaz’a gölet kenarında ektikleri ve koruma altına aldıkları ağaçları gösterdi.
Kaymakam Cemalettin Yılmaz daire müdürleri daha sonra Seyitler Köyü’nü ziyaret ettiler. Köy Muhtarı Bekir Gelen, tek sorunlarının şu anda köyden geçen ağır tonajlı araçlar olduğunu belirterek, yolların bozulmasına neden olduğu için yolları bugüne kadar yapamadıklarını belirterek 2-3 ay sonra köy yollarına kilit parke taş döşeneceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here