“Kötü not alan öğrenciler cezalandırılmasın”

14
Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanlığı tarafından geleneksel hale getirilen “8’inci Pilav Günü” düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte kimi öğrenciler arkadaşlarına, öğretmenlerine ve sırasına veda ederken kimi öğrenciler de devir teslim töreni ile okulun Bayrak ve Flamasını teslim aldılar.
Düzenlenen etkinliğe; Babaeski Belediye Başkanı  Av. Abdullah Hacı, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay Sancak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Çakıcı, Daire Amirleri, Orta ve Lise dengi Okul Müdürleri, Banka Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Yararına Çalışan Dernek ve Oda Başkanları, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Günün açılış konuşmasını yapan Babaeski Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Göksel Baytok, bir yıl boyunca öğrencilerin yoğun, yorucu süre geçirdiklerini belirterek şunları kaydetti;
“Öğrencilerimiz öğretim yılı boyunca derslerine çalışarak en iyi notları almaya çalıştılar. Bugün bu çalışmanın sonucunu alacakları gündür. Aileler burada öğrencileri iyi not aldıklarında ödüllendirecekler. Ancak notları kötü olan öğrencilere de ceza verilmemeli. Uyarıcı bir dille öğrencilere doğru yol gösterilmedir. Tüm öğrencilerimize iyi bir tatil geçirmelerini diliyor, katılan tüm misafirlerimize iyi eğlenceler diliyorum”
Yapılan konuşmaların ardından, 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencileri arasında yüksek başarı gösteren öğrencilere birer Teşekkür Belgesi verildi.
Etkinliklerin sonrasında katılan tüm konuklara geleneksel etli pilav ve ayran ikram edildi.
Daha sonra, Öğrenci ve Veliler yılın stresini piste oyun havaları eşliğinde oynayarak attılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here