Konfeksiyon Bölümü’nde telaş başladı

1
* Ramazan Ayı’nın sona ermesinin ardından kutlanacak olan Ramazan Bayramı için hazırlıklar başladı.  Hazır Giyim Bölümü’nde hareketlilik göze çarptı. 
HABER MERKEZİ 
Trakya’nın En Büyük Pazarı olan Kırklareli Çarşamba Pazarı’nda bu hafta Sebze ve Meyve Bölümü’nde durgunluk yaşanırken, Konfeksiyon Bölümü’nde Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte hareketlilik göze çarptı. Pazarcı Esnafını ortak düşüncesi ise, önümüzdeki haftadan itibaren Bayram haftasına girileceğinden dolayı Hem Çarşamba hem de Cumartesi Pazarı’nda hareketliliğin daha da artacağını umduklarını ifade ettiler. 
* Fiyatlar uygun
Çarşamba pazarında 2 haftadır sebze ve meyve fiyatlarının uygun olduğu görüldü. Yerli Domates 1.50 TL. ile 2 TL. arasında satıldığı görüldü. Salatalık ise 2 TL. ile 2.50 TL. arasında, Marul 1 TL. ile 1.50 TL. arasında satışa sunuldu.  Vatandaş fiyatların ucuz olmasına rağmen 
* Bahçe’den Pazar’a
Yerli ürünlerin çıkması ile Çarşamba Pazarı’na renk katan köylüler bahçeden ve tarladan topladıkları ürünlerini Çarşamba Pazarı’nda alıcı buldular. Yaz sebzelerinin yetişmiş olması ile tezgahlar renklendi. Vatandaş yerli ürünlere rağbet gösterdi. Çarşamba Pazarında köylerden gelen vatandaşlar; Yoğurt, Süt, Peynir, Yumurta ve Tereyağı gibi hayvansal ürünlerin yanında Domates, Biber, Yeşil Fasulye, Marul, Salatalık ürünlerini satışa sunuyor. Köyden getirdikleri ürünleri Çarşamba Pazarı’nda satıyoruz. Bundan kazandığımız parayla evimizin ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dediler.  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here