“Kolektör Hattı Projesi” tanıtıldı

16
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Sınır Ötesi İş Birliği kapsamında hayata geçireceği “Kolektör Hattı Projesi”nin sunumu yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Sınır Ötesi İş Birliği kapsamında hayata geçireceği “Kolektör Hattı Projesi”nin sunumu yapıldı.
Kurum Müdürleri ve ilgili birimlere yönelik gerçekleştirilen sunuma Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider ve Proje Ortağı Ruen Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Mustafa’da katıldı.
Sunumu Avrupa Birliği Bürosu’ndan İpek Ay ve Kırklareli Belediyesi Peyzaj Mimarı Alp Özel yaptı. Kırklareli Belediye Başkanlığı’nın Lider partner, Ruen Belediyesi’nin Proje Partneri olduğu IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı 3. Teklif Çağrısı kapsamında kabul edilen “Sınırların Ötesinde Bir Çevreci Kültür Vizyonunun Yaratılması-Sınır Geçişi Bölgesinde Çevreci Kültür Potansiyellerinin Sergilenmesine İlişkin İki Farklı Örnek” adlı proje ile içme suyunun kalitesini arttırılması ve suyun kalitesini arttırarak su kaybının azaltılması amaçlanıyor.
Proje kapsamında su kirliliğini durdurmak ve önlemek amacıyla Bağlıca Deresi içindeki atık suyu toplamak için kolektör hattı inşa edilerek, bu hattın atık suyu şehrin mevcut Atık Su Arıtma Sistemi’ne doğrudan boşaltacağı belirtildi.
Kolektör Hattı İnşaatı’nın Atık Su Arıtma Tesisi’ne atık su yönlendirmek için son derece gerekli bir çalışma olduğunun altı çizilirken, bu hattın Atık su arıtma tesisine uzaklığının yaklaşık 5 km olduğu açıklandı.
Projenin şuan ihale aşamasında olduğu ve uygulanacak kolektör hattı uzunluğunun 2.3 km olduğu aktarıldı.
7 Mart 2014 tarihinde imzalanan ve 2 yıl sürecek olan projenin 373 bin 951,50 Euro olduğu belirtildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here